Papież Franciszek: Trzeba przywrócić w UE poczucie wspólnoty

Reklama

pon., 10/30/2017 - 13:06 -- koscielniakk

Papież wezwał do przyjmowania imigrantów przybywających do Europy. Papież Franciszek wezwał Unię Europejską do „odnowienia poczucia wspólnoty”, jeśli w przyszłości chce dla wszystkich swoich obywateli dostatku i prawdy.

 

 

 

Chociaż Papież w swoim znamiennym przemówieniu o Europie nie wypowiedział się w jakiś szczególny sposób na temat Katalonii, która ogłosiła swoją niezawisłość, ani też na temat Brexitu, wielokrotnie mówił o solidarności, pracy zespołowej i wspólnym poświęceniu, pisze Reuters.

Papież zwrócił uwagę, że nacjonalistyczne organizacje ryzykujące zdradę „odważnych marzeń założycieli Europy”.

Dodał, że „grupy ekstremistyczne i populistyczne w wielu krajach znalazły dla siebie podatny grunt” i wezwał do przyjmowania imigrantów przybywających do Europy.

Europa to ludzie a nie instytucje

Papież Franciszek powiedział, że polityka zamiast promować dialog, którego wszyscy potrzebujemy, stała się forum dla sporów zwalczających się wzajemnie sił, donosi AP.

Dodał, że chrześcijanie mogą pomóc, by Europa stała się ludźmi a nie instytucjami i statystykami.

Według słów Papieża, chrześcijanie mogą pomóc w kształtowaniu przyszłości Europy promując dialog „zwłaszcza tam, gdzie jest on zagrożony i gdzie przeważa konflikt”.

Papież przemawiał na koniec dwudniowej konferencji watykańskiej, w której między innymi wzięli udział Przewodniczący Parlamentu europejskiego Antonio Tajani, Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans i liderzy kościoła.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 
Agencija

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama