Watykan : Papież Franciszek zmartwiony „rozdrabnianiem” Europy

Reklama

pon., 10/30/2017 - 11:12 -- koscielniakk

Papież martwi się Brexitem i szerzącymi się w Europie tendencjami separatystycznymi. Jak ogłosił w sobotę Watykan, „rozdrabnianie” Europy to jedno ze zmartwień Papieża Franciszka, bo przecież Katalonia ma ochotę odłączyć się od Hiszpanii.

 

Watykański sekretarz generalny Pietro Parolin powiedział na konferencji zorganizowanej przez Komisję Konferencji Biskupów Unii Europejskiej (COMECE), że : "Zeszłoroczne brytyjskie referendum i szerzące się na kontynencie tendencje separatystyczne skłoniły Ojca Świętego do wzięcia pod uwagę pilnej potrzeby refleksji nad Europą".

Papież Franciszek powinien zwrócić się do uczestników konferencji dzisiaj (sobota) w godzinach popołudniowych.

 

Umacnianie populizmu i powrót nacjonalizmu

Parolin wspomniał również o papieskim zaniepokojeniu w związku z migrantami, skutkami kryzysu gospodarczego, umacnianiem się populizmu i powrotem nacjonalizmu, bezrobociem, troską o młodych i sprawy środowiska".

Papież Franciszek skomentował niedawno kryzys kataloński, mimo że jak donosił Watykan, jest przeciwko katalońskiej niepodległości.

W 2014 roku Papież przyznał się barcelońskiemu dziennikowi La Vanguardia, że martwią go wszystkie podziały, i że regionalne pomysły na secesję muszą "być rozpatrywane indywidualnie".

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 
Agencija

Komentarze

Wysłane przez chrobat (niezweryfikowany) w
Brak jedności Europy stał się przyczyną jej bogactwa Rozbicie polityczne i religijne średniowiecznej Europy sprawiło, że cenzura nie była skuteczna i mógł rozwijać się wolny rynek idei. Jego skutkiem była rewolucja przemysłowa i największy wzrost bogactwa w historii– pisze Joel Mokyr w książce „A Culture of Growth: The Origins of the Modern Economy”.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama