Decyzja o zakazie noszenia burki w Bawarii

Reklama

Jaka decyzja została podjęta?

url.jpg

Bawarski Parlament zdecydował o zakazie zasłaniania twarzy w wielu obszarach życia publicznego. Tak że kobietom nie wolno nosić burki na przykład w urzędach i szkołach wyższych. Nowe prawo ma wejść w życie 01.sierpnia 2017.

Gdzie obowiązuje zakaz noszenia burki?

Nowe prawo nie oznacza zakazu zasłaniania twarzy w każdej sytuacji i miejscu: bawarskie uregulowanie prawne trafi w pierwszej kolejności przede wszystkim do miejscowych urzędów, szkół wyższych i żłobków. Nie „wypędzi” się więc burek z ulic handlowych. Jednakże gminom Bawarii umożliwiono zakazanie noszenia odzieży zasłaniającej ciało w pojedynczych przypadkach również w miejscach uroczystości lub innych miejscach spotkań.

Jakie jest uzasadnienie tego zakazu?

Przyczyną ustanowienia nowego prawa jest powinność pokazywania całej twarzy adwersarza w wielu rodzajach przeprowadzanej rozmowy. Gdyż: „Wymiana komunikacji odbywa się nie tylko poprzez język, lecz także przez spojrzenia, mimikę i gestykulację. Tworzy ona podstawę naszych międzyludzkich relacji oraz jest bazą naszego społeczeństwa i wolnościowego, demokratycznego porządku”, jak zawarto w uzasadnieniu.

Autor: 
Edyta Grzywacka - Wziątek
Źródło: 
Brigitte.de

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama