Członkini ISIS Linda cudem uniknęła kary śmierci, ale nie żałuje zabijania niewiernych

Reklama

sob., 02/24/2018 - 22:35 -- koscielniakk

Iracki sąd skazał w niedzielę siedemnastoletnią Niemkę na sześć lat więzienia za członkostwo w terrorystycznej organizacji Państwa Islamskiego (ISIS) i nielegalne przekroczenie granic. Linda Wenzel uciekła z saksońskiego Pulsnitz do Iraku w celu przyłączenia się do ISIS, kiedy miała 15 lat. Irackie siły złapały ją w zeszłym roku, w trakcie wyzwolenia Mosulu. Burmistrz Pulsnitz miała dziewczynę za normalną uczennicę, stwierdziło DPA.

 

 

Sąd skazał Lindę na pięć lat za kratkami za członkostwo w terrorystycznej organizacji, a kolejny rok dotyczy nielegalnego przekroczenia granic Iraku. Groziła jej nawet kara śmierci, jak przypominały gazety. Służby bezpieczeństwa znalazły dziewczynę w lipcu w gruzach pozostałych po zniszczeniu Mosulu. Razem z nią aresztowano kilka kobiet, wliczając trzy inne Niemki.

Linda zbiegła ze swojego domu w Pulsnitz, który leży około 35 kilometrów na południowy – zachód od leżącego na północy Czech miasta Šluknov przez Turcję dwa lata temu. Wcześniej przeszła na islam i nawiązała przez internet kontakt z czeczeńskim wojownikiem IS, którego poślubiła po przyjeździe do Iraku. Czeczeniec zginął w trakcie bitwy o Mosul.

Pracowała w ramach ,,policji moralnej”

Linda w ramach ISIS pracowała dla tak zwanej ,,policji moralnej”, która doglądała, czy kobiety będące pod kontrolą ISIS dopełniają swoich religijnych powinności, ubierają się odpowiednio i nie opuszczają domu bez męskiej eskorty. Kobietom, które nie przestrzegały były bite.

Po zatrzymaniu Linda rozpłakała się i powiedziała, że chce wyłącznie wrócić do domu. Stwierdziła, że nigdy nie walczyła dla ISIS, a po śmierci swojego męża rzadko opuszczała dom. Berlin według mediów chce, żeby dziewczyna mogła odpokutować swoją winę w Niemczech. Nie wiadomo, czy tak się stanie, Irak nie ma z Niemcami zawartej umowy dotyczącej wydania więźniów. Burmistrz Pulsnitz powiedziała, że Linda była ,,całkiem normalną uczennicą”, która obracała się w zwyczajnym towarzystwie. Według niej, dziewczyna nie była klasową outsiderką.

 

Wiadomość dla niemieckiej policji

Podczas dochodzenia wyszło na jaw, że Wenzel jest autorką wiadomości zaadresowanej do niemieckiej policji. ,,Ponieważ wiem, że będą to czytać wszyscy oficerowie i policja państwowa, chciałabym tym wszawym psom powiedzieć parę słów: będą coraz to nowe ataki” – miała napisać. Źródło, które ma dostęp do informacji niemieckich mediów informacyjnych stwierdziło, że to wątpliwe, by dziewczyna żałowała czynów, które popełniła w ramach ISIS.

W 2014 roku Państwu Islamskiemu udało się przejąć kontrolę nad prawie połową Syrii i niemal jedną trzecią Iraku. Trzy lata później ISIS utraciło praktycznie całe swoje terytorium, wliczając główne twierdze – iracki Mosul i syryjskią Rakkę. Na początku grudnia Irak po trzech i pół roku walk ogłosił definitywną porażkę ISIS. Radykałowie jednak nadal organizują na terenie kraju krwawe ataki.

 

 

Autor: 
Diana Owsianik
Źródło: 
blesk.cz

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama