W Jemenie codziennie umiera 130 dzieci

Reklama

sob., 11/18/2017 - 16:03 -- koscielniakk

Organizacja Save the Children ostrzega, że dzieci umierają ze skrajnego głodu i w wyniku epidemii, i że czarny bilans będzie rósł z powodu blokady. Międzynarodowa organizacja Save the Children ogłosiła, że 130 lub nawet więcej dzieci umiera każdego dnia w zniszczonym wojną Jemenie, w wyniku skrajnego głodu i epidemii. Pracownicy organizacji ostrzegają, że z powodu obecnej blokady poziom śmiertelności wśród najmłodszych będzie rósł, informuje AP. Blokadę nałożyła koalicja pod przewodnictwem Arabii Saudyjskiej, która walczy przeciwko szyickim rebeliantom w Jemenie.

Zablokowane lotniska

Z danych organizacji wynika, że w ciągu tego roku zmarło już ponad 50 000 dzieci. Po wystrzeleniu przez powstańców rakiet w kierunku Rijadu, Arabia Saudyjska zablokowała jemeńskie lotniska, porty lotnicze i granice.Liderzy trzech agend ONZ odpowiedzialnych za sprawy humanitarne wezwali Arabię Saudyjską do zniesienia blokady Jemenu.

Podkreślają oni, że milionom Jemeńczyków grozi głód i epidemie chorób zakaźnych, bo do kraju nie docierają ani żywność, ani leki.Urzędnicy jemeńscy twierdzą, że pomimo ogłoszenia przez Arabię Saudyjską otwarcia pojedynczych portów i lotnisk, blokada dalej obowiązuje

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 
Al Jazzeera/Agencija

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama