Znalezisko w lodowcu: Zmumifikowane małżeństwo znalezione po 75 latach w Szwajcarii

Reklama

Wygląda na to, że 75 lat po zaginięciu pary małżonków w szwajcarskich górach zostały odnalezione ciała kobiety i jej męża na lodowcu Tsanfleuron na południu kraju.

Znajdujące się pod lodem ciała były w pełni zakonserwowane. Leżały ściśle obok siebie. Tuż obok nich pracownik leżącej w pobliżu stacji narciarskiej znalazł plecaki, jakąś butelkę, książkę i zegarek, jak powiedział prezes ośrodka narciarskiego Glacier 3000 gazecie „Le Matin”.

Oboje zmarli, którzy zostali znalezieni na wysokości ponad 2600 metrów ponad Les Diablerets, prawdopodobnie nosiły odzież sprzed drugiej wojny światowej, wg doniesień szefa stacji narciarskiej, Bernharda Tschannena. Pracownik stacji dokonał tego spektakularnego odkrycia w ubiegły czwartek.

W przypadku znalezionych ciał chodzi o małżeństwo

Tschannen przypuszczał, że para małżonków musiałą wpaść w szczelinę lodowca- dopiero dziesiątki lat później lodowiec uwolnił oba ciała wskutek ocieplenia klimatu.

Policja chce teraz zidentyfikować zmarłych za pomocą analizy DNA.

Zgodnie z raportem gazety „Le Matin“ zmarłymi są 40-letni Schuhmacher i jego 37-letnia żona, nauczycielka. Oboje mieli wyruszyć pieszo w połowie sierpnia 1942 roku ze swojej wsi Chandolin w celu nakarmienia swojego bydła, które wypasało się w górach.

Dzieci szukały całe życie zaginionych rodziców

Zatem małżeństwo chciało w ten sam wieczór wrócić do domu, ale nigdy więcej się nie pojawiło. Po daremnym poszukiwaniu, trwającym dwa i pół miesiąca, siódemka dzieci pary małżonków została oddana do rodzin zastępczych.

Rodzeństwo prawdopodobnie miało spędzić swoje życie na poszukiwaniu rodziców, powiedziała gazecie „Le Martin” Marceline- w czasie zniknięcia rodziców miała 4 latka. Już nie wierzyła w to, że pewnego dnia jej rodzice będą mogli zostać pochowani.

url.jpg

Autor: 
Edyta Grzywacka - Wziątek
Źródło: 
focus.de

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama