Niemiecka Manipulacja. W podręcznikach nazywają siebie wypędzonymi uchodźcami z Polski

Reklama

Po raz kolejny Niemcy próbują manipulować historią z czasów II wojny światowej. Wytknął im to Piotr Semka, znany prawicowy publicysta.

W niemieckich podręcznikach dla młodzieży można zaobserwować polską milicję oraz wypędzane niemieckie kobiety. Ma to pokazywać Polaków w roli oprawców.

Warto zacytować profesora Tadeusza Marczaka. Uważa on, że Niemcy coraz częściej mogą posługiwać się nawiązaniem do „wypędzeń” w celu prowadzenia agresywnej polityki wobec naszego kraju:

„Po pierwsze termin wypędzenia miał zastąpić sformułowanie deklaracji poczdamskiej – zorganizowane wysiedlenia ludności niemieckiej. Termin wypędzenia powstał kilka lat po wojnie, na początku lat 50. W latach 90. dało się zauważyć upowszechnianie terminu w Polsce. Kiedy upowszechniono ten termin, Niemcy przeszli do definiowania. Okopano się na pozycji, że wypędzenie jest to zbrodnia przeciw ludzkości” – stwierdza naukowiec.

Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze

Niemcy jako kraj odwiecznych migracji - książka dla młodzieży m.in. scena z wysiedleń Niemców w 1945. Bezbronne kobiety i polska milicja.

Autor: 
Jan Strychacz
Źródło: 
polskaracja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama