Tuż po ślubie popełniła samobójstwo. Na łożu śmierci wyznała dlaczego

Reklama

Mężczyzna z Tadżykistanu został oskarżony o doprowadzenie żony do popełnienia samobójstwa. 24-latek miał zmusić dziewczynę do zrobienia testów dziewictwa. Po "nieodpowiednim" wyniku zażądał drugiej panny młodej i to stało się przyczyną tragedii - podaje "Mail Online".

18-letnia Rajabbi Khurshed swego męża poznała dopiero na ślubnym kobiercu. 40 dni po zawarciu związku małżeńskiego z Zafarem Pirowem nastolatka zażyła śmiertelną dawkę octu. Mimo że kobieta zdała początkowy i obowiązkowy w tym kraju test dziewictwa przed ślubem, to małżonek postanowił zabrać ją na kolejne dwa "egzaminy" z czystości. Jednego z nich nieżyjąca już Rajabbi nie przeszła, a rozgniewany mężczyzna zapowiedział, że poszuka sobie drugiej żony.

W rozmowie z Radiem "Free Europe" rodzina dziewczyny opowiedziała, jak Rajabbi na łożu śmierci wyznała im, że czuje ogromny nacisk, aby zaakceptować żądania Pirowa i nie może tego znieść.

W Tadżykistanie, islamskim państwie położonym w środkowej Azji, wiele kobiet jednak godzi się na takie warunki. Dochodzi tam także do handlu kobietami oraz częstych gwałtów, także małżeńskich. Z uwagi na fakt, że mieszkańcy tego kraju mają często blokowany dostęp do informacji czy social mediów, ich kontakt ze światem jest utrudniony, a wiele przestępstw nigdy nie jest nigdzie zgłaszanych. Służby celne często też odmawiają wjazdu do kraju bez podania przyczyny, co utrudnia kontrolę nad tamtejszymi procederami.

Autor: 
-------------
Źródło: 
WP.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama