Utalentowani, piękni i szczęśliwi ludzie są wszędzie wokół nas. Oto jak ich zdystansować

Reklama

Tak wielu ludzi na świecie jest znacznie bardziej utalentowanych, seksownych, mądrzejszych, sprytniejszych, twórczych, sympatyczniejszych, uprzejmych i przyjemniejszych, niż wy, ale jeśli macie pewną cechę, której oni nie mają, na pewno ich zdystansujecie. Wytrwałość. Bądźcie wytrwali i próbujcie za wszelką cenę.

Każdy może rozwijać tę umiejętność i wygrać nawet z najsilniejszymi konkurentami. Bo wytrwałych ludzi spotyka się rzadko. Ciężko pracują, starają się, nie udaje im się, znowu się starają i znowu im nie wychodzi, czują się jak frajerzy, jak ktoś, kto do niczego się nie daje i powinien się poddać, bo nigdy nie będzie wystarczająco dobry.

Dlatego wytrwałość jest jedną z cech, którą najtrudniej nabyć, ale jeśli będziecie nieustępliwi z pewnością zostaniecie nagrodzeni.

- Pamiętajcie, musicie to i owo przekopać zanim natkniecie się na żyłę złota. Większość ludzi nie jest na tyle wytrwała, żeby przejść przez ten długi i żmudny cykl powtórzeń. Ale gdzieś tam kryją się tony złota - jesteście gotowi kopać, żeby do nich dotrzeć ? - pyta bloger Anthony Moore, który dzięki nieprawdopodobnej wytrwałości tydzień temu zarobił więcej pieniędzy, niż w ciągu ostatnich czterech lat ". Jego teksty codziennie czytają tysiące ludzi.

Nie musicie pracować po 12 godzin dziennie

Błędem jest to, że pracujecie 12 godzin dziennie, czyli 90 godzin w tygodniu tylko po to, by być skutecznymi w pracy. Ustalcie priorytety. Jakie są wasze cele? Co jest dla was w życiu ważne ? Jeśli ważny jest czas spędzony z rodziną, nie powinniście go składać w ofierze na ołtarzu pracy. Określcie priorytety w ramach czasu, jaki postanowiliście poświęcić pracy i mając na uwadze owe priorytety, zróbcie w tym czasie wszystko, co możliwe. Wykorzystajcie go w najlepszy możliwy sposób. Zorganizujcie się tak, żeby uzyskać najlepszy możliwy wynik.

Należy zwrócić uwagę na to, że bardzo utalentowani ludzie polegają na swoim własnym magnetyzmie i wrodzonych zdolnościach licząc, że to wystarczy, aby odnieść sukces. Ale gdy szczęście ich opuści, ich lenistwo zdemaskuje ten, kto ma wolę ich pokonać.

Czy jesteście gotowi, by pokonać konkurentów?

Każdy, kto bazuje tylko na szczęściu, talencie i reputacji nie zrozumie słów Johna Frazier`a- światowej sławy boksera, mistrza wagi ciężkiej: "Czempioni nie rodzą się w ringu, tam dają się poznać."

Prawdziwi mistrzowie nie liczą na szczęście i nie czekają na natchnienie do treningu czy pracy. Oni po prostu to robią.

Jeśli teraz jeszcze nie jesteście wystarczająco dobrzy, wasza wytrwałość sprawi, że wkrótce będziecie.

Prawdopodobnie jeszcze nie osiągnęliście swojego maksimum i potrzebujecie więcej czasu, aby rozwinąć umiejętności i talent. Wytrwałoś

nie tylko sprawi, że będzie lepiej, będziecie światową klasą !

- Miliony ludzi piszą lepiej niż ja. Lepiej grają w koszykówkę, szybciej biegają, przyciągają więcej czytelników, a ich prace są lepsze, mówi Anthony Moore.

- Ale, jak tylko odpuszczą (a tak się dzieje z ludźmi, którzy polegają wyłącznie na swoim talencie), będę gotowy ich zdystansować. Bo nie jestem ani utalentowany, ani szarmancki i nie wszystko mogę, ale za to ciężko pracuję. I tym ich pokonam.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 
medium.com

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama