Członkowie holenderskiego ruchu PEGIDA będą piec świnie przed meczetami podczas Ramadanu

Reklama

Działacze holenderskiej odnogi antyislamskiego ruchu Pegida (Patriotyczni Europejczycy przeciw Islamizacji) planują piec świnie na rożnie przed pięcioma meczetami podczas Ramadanu. Akcja ma mieć miejsce przed meczetami w Arnhem, Goudzie, Rotterdamie, Utrechcie i Hadze, podczas wieczornej modlitwy.

Pierwsza antyislamska demonstracja ma mieć miejsce 4 czerwca przy meczecie Ulu Camii w Utrechcie. Podobne akcje odbędą się 5 czerwca przy meczecie Aya Sofia w Arnhem, 6 czerwca – En-Nour w Goudzie, 7 czerwca – HDV Laleli w Rotterdamie oraz 8 czerwca przy meczecie As-Soennah w Hadze.

Grillowanie rozpocznie się co wieczór o 20:30. Każdy, kto przyniesie swój talerz i sztućce oraz „dobry antyislamski nastrój” jest mile widziany, zapowiedziała Pegida.

PEGIDA (niem. Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes, pol. Patriotyczni Europejczycy przeciw Islamizacji Zachodu) – stowarzyszenie z siedzibą w Dreźnie utworzone w 2014 roku, którego celem jest walka z islamizacją Niemiec i pozostałych państw Europy. PEGIDA organizuje w Dreźnie od 20 października 2014 cotygodniowe demonstracje przeciw polityce azylowej oraz imigracyjnej Niemiec i Unii Europejskiej. Założycielem stowarzyszenia jest Lutz Bachmann.

Autor: 
Z.B.
Źródło: 
plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama