Unia grozi: kto nie przyjmie imigrantów, ten poniesie KONSEKWENCJE!

Reklama

śr., 03/22/2017 - 23:52 -- zzz

O pociągnięciu do odpowiedzialności krajów nie wypełniających swoich zobowiązań dotyczących przyjmowania tzw. uchodźców mówił w Warszawie Dimitris Awromopulos, unijny komisarz ds. migracji.

Jeszcze rząd PO-PSL zadeklarował, że do Polski można relokować 7 tys. osób, jednak za rządów PiSu te deklaracje nie są realizowane. Zgodnie z postanowieniami z jesieni roku 2015 Polska miała w ciągu dwóch lat przyjąć owe 7 tys. uchodźców. Niedługo termin minie, a nasz kraj nie wywiązał się ze zobowiązań. Zdaniem biurokratów z Komisji Europejskiej niezrealizowane deklaracje nie wygasną automatycznie we wrześniu.

Co jednak grozi nam za nie przyjmowanie imigrantów? Pytany o to Dimitris Awromopulos odpowiadał wymijająco. Zadeklarował jedynie, że Komisja Europejska ma narzędzia i możliwości, aby… przekonać kraje sceptyczne wobec przyjmowania imigrantów. Mówił jednocześnie, że ugoszczenie uchodźców jest moralnym i politycznym obowiązkiem krajów unijnych.

Zdaniem KE od podjęcia decyzji o relokacji 160 tys. imigrantów we wrześniu roku 2015 żadnego uchodźcy nie przyjęła Polska, Węgry i Austria. Bardzo niewielkie grupy przyjęli Czesi, Bułgarzy, Chorwaci i Słowacy. Jednak tak naprawdę niemal każdy kraj UE ma sobie pod tym względem wiele do zarzucenia. Jedynie Malta i Finlandia wywiązały się ze zobowiązań.

Rzecznik rządu PO-PSL Cezary Tomczyk wrzesień 2015: 

„Jako kraj jesteśmy przygotowani na każdą liczbę uchodźców. Chodzi o to, żeby podział uchodźców w Europie był sprawiedliwy. Weźmiemy na klatę wszystkie decyzje, które podejmiemy ws. uchodźców” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM rzecznik rządu Cezary Tomczyk.

prawicowyinternet.pl/PL PORTAL PL

Darek Matecki 

Autor: 
Darek Matecki
Źródło: 
prawicowyinternet.pl/PL PORTAL PL
video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama