NIGDY NIE WYRZUCAJ PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK. ZOBACZ FILM I ZROZUMIESZ SENS

Reklama

czw., 05/30/2019 - 20:23 -- zzz

Zbieranie plastikowych nakrętek ma głęboki sens charytatywny, choćby zakup wózka inwalidzkiego. I nie ma w tym żadnego oszustwa. Pieniądze rzeczywiście przekazywane są w całości na szlachetny cel.

Kilogram nakrętek lub korków z tworzyw sztucznych przynosi około 70 groszy, czasami 1 złoty za kilogram. Zbyt mało, aby mieć z tego realny zysk dla firmy. Ale wystarczająco, by mozolnie uzbierać trochę pieniędzy dla osoby potrzebującej.

Dlaczego plastikowe nakrętki są lepsze niż same butelki?

W punktach skupu płaci się za czysty polimer PET (polietylen), z którego są wykonane nakrętki. Jest to innego rodzaju tworzywo sztuczne niż butelka, którą domyka nakrętka. Jego recykling jest znacznie łatwiejszy niż recykling butelek. Czysty polietylen, zamieniony w granulat, daje się od razu przetwarzać na kolejne zakrętki, plastikowe opakowania czy rury PCW, a nawet na obudowy komputerów.

Jest też druga korzyść, która pojawia się mimochodem: butelkę czy inne opakowanie bez zakrętki łatwo jest zgnieść, a tym samym objętość odpadów się zmniejsza. Opakowanie z zakrętką, niezgniecione, zajmuje bardzo dużo miejsca w drodze do miejsca recyklingu.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, który mamy nadzieję rozwieje wątpliwości CO DZIEJE SIĘ Z NAKRĘTKAMI ?
Ukazujemy kulisy ich zbierania / transportu / przetworu oraz końcowego efektu -
JAKIEGO ? 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 
plporatal.pl
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama