Irańczycy apelują do Polaków (Zostańmy przyjaciółmi)

Reklama

sob., 01/04/2020 - 15:46 -- zzz

Drodzy Polacy, byliśmy Waszymi przyjaciółmi, kiedy szukaliście schronienia. Jesteśmy razem z Wami przeciwko syjonistycznemu nazizmowi, który najechał Wasze ziemie, podobnie jak Izrael postępuje z Palestyną.

Przypomnijmy:

Rok temu Benjamin Netanjahu przyjechał do Warszawy nie po to, by rozmawiać o pokoju, ale po to, by podżegać do wojny z Iranem. Jak się wyraził, ma nadzieję, że do koalicji przeciwko Iranowi przystąpią również kraje arabskie.

"Stąd idę na spotkanie z 60 ministrami spraw zagranicznych i wysłannikami krajów z całego świata przeciwko Iranowi" - powiedział Netanyahu.

"Ważne w tym spotkaniu jest to, że nie jest tajne. Jestem tu z przedstawicielami wiodących krajów arabskich, którzy siedzą razem z Izraelem, aby popchnąć naprzód wojnę z Iranem. "- Powiedział Netanjahu.

"To, co robimy, to działania mające na celu usunięcia Iranu z Syrii i zobowiązujemy się to zrobić" - powiedział. 

Natopmiast amerykański wysłannik Jason Greenblatt, który jest w Warszawie, napisał z tweetem przed konferencją, że "Iran jest głównym zagrożeniem dla przyszłości pokoju i bezpieczeństwa w regionie" .

Wczoraj irański generał Kasem Sulejmani, dowódca elitarnej jednostki Al Kuds i jeden z dowódców irackiej milicji Abu Mahdi al-Muhandis zostali w czwartek późnym wieczorem zabici w Bagdadzie. Władze USA potwierdziły dokonanie ataku. Z kolei Irańczycy zapowiedzieli "energiczną" zemstę na USA.

Autor: 
zzz
Źródło: 
plportal.pl
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama