Bogactwo jakie posiadam jest głupie i pozbawione wyższego sensu przed obliczem nieuniknionej śmierci

Reklama

czw., 10/15/2020 - 10:16 -- zzz

Zmarł miliarderem w wieku 56 lat na raka trzustki. A jego ostatnie słowa (Steve Jobs) dają do myślenia o sensie życia :. ′′ W końcu bogactwo jest tylko faktem życia, do którego przywykłem. W tym momencie, kiedy leżę w łóżku chory i pamiętam całe życie, zdaję sobie sprawę, że całe uznanie i bogactwo jakie posiadam jest głupie i pozbawione wyższego sensu przed obliczem nieuniknionej śmierci.

Traktuj siebie dobrze. I szanuj innych. Im jesteśmy starsi, tym jesteśmy mądrzejsi i stopniowo rozumiemy, że zegarek za 30 USD i zegarek za 300 USD pokazuje w tym samym czasie. Czy będziemy nosić portfel o wartości 30 $, czy portfel o wartości 300 $, oba pasują do tej samej kwoty pieniędzy.

Czy będziemy jeździć samochodami o wartości 150 $ czy 30 $ samochodem, droga i odległość są takie same i dotrzemy do tego samego celu. Jeśli wypijemy butelkę o wartości 300 USD lub wino warte 10 USD, to ′′ brzęczenie ′′ będzie takie samo.

W domu mieszkamy na powierzchni 300 metrów kwadratowych lub 3000 metrów kwadratowych - jesteś równie samotny. Twoje prawdziwe wewnętrzne szczęście pochodzi z materialnych rzeczy tego świata.

Jeśli latasz samolotem pierwszej klasy lub ekonomią, a samolot spada, to z nim spadasz. Więc... Mam nadzieję, że zrozumiesz, że kiedy masz przyjaciół lub kogoś, z kim możesz porozmawiać, to prawdziwe szczęście! Pięć niepodważalnych faktów: nie edukuj swoich dzieci chęci bycia bogatym. Naucz ich tak, aby dążyli do szczęścia. Więc kiedy dorosną, poznają wartość rzeczy, a nie cenę.

′′ Jedz jedzenie jak lekarstwo. W przeciwnym razie będziesz musiał jeść leki jako posiłek ". Ci, którzy Cię kochają, nigdy Cię nie opuści, nawet jeśli ma 100 % powodów, aby Cię porzucić. On lub ona zawsze znajdzie powód, aby być odpornym i nie opuszczać ciebie.

Jest duża różnica między byciem człowiekiem a człowiekiem. Jeśli chcesz jechać szybko, idź sam! Ale jeśli chcesz daleko zajść, idź razem!

Autor: 
Nadia Prodanyuk
Źródło: 
facebook
Polub Plportal.pl:

Reklama