Ciężko dotknięte gospodarstwa domowe w Limburgii otrzymują 1000 euro od Giro 777

Reklama

sob., 07/24/2021 - 00:45 -- MagdalenaL

Część pieniędzy zebranych przez Giro 777 dla ofiar katastrofy w Limburgu trafia do ciężko poszkodowanych gospodarstw domowych. O tym poinformował Narodowy Fundusz Klęski w piątek. Organizacja spodziewa się pomóc około 8000 gospodarstw domowych kwotą 1000 euro. Reszta pieniędzy trafia do dotkniętych inicjatyw społecznych.

Dzięki darowiznom 150 000 darczyńców za pośrednictwem Giro 777 zebrano już ponad 8,5 miliona euro. Gminy mogą składać wnioski do funduszu dla dotkniętych gospodarstw domowych. Ten następnie przekazuje pieniądze do gminy, która następnie szybko przekazuje jednorazowy prezent gospodarstwom domowym.

Pieniądze z Krajowego Funduszu Klęskowego przeznaczane są zwykle na inicjatywy społeczne. „Są organizacje w Geuldal, które przyjmują na przykład dzieci z niepełnosprawnością umysłową lub fizyczną, które bardzo ucierpiały” – mówi skarbnik Narodowego Funduszu Klęskowego Lodewijk van der Kroft.

„Staramy się pomagać tego rodzaju inicjatywom, które pełnią naprawdę ważne, żywotne funkcje dla społeczeństwa”. Według Van der Krofta część ich szkód bez wątpienia zostanie zrekompensowana przez ubezpieczycieli, ale fundusz chce zapewnić organizacjom dodatkowe pieniądze.

Ciągle odnawiam aplikację ING”

Organizacje mogą składać wnioski do Narodowego Funduszu Klęskowego do 1 października. Ale nawet jeśli już to zrobili, komisja oceniająca szybko wyjaśni, czy kwalifikują się do otrzymania pieniędzy, podkreśla Van der Kroft.

Nie jest jeszcze jasne, ile pieniędzy jest zaangażowanych w organizację. „W zastosowaniach nie ma minimum ani maksimum”, mówi Van der Kroft.

Nie odważy się też przewidzieć, ile pieniędzy zostanie ostatecznie zebranych. „W tej chwili ciągle odnawiam aplikację ING i za każdym razem jest niespodzianką, ile pieniędzy zostało zaksięgowanych. Na początku tego tygodnia odkryłem, że zebraliśmy dużo pieniędzy, ale teraz widzę, że zebraliśmy dziesięć razy więcej".

Autor: 
tłum. Iryna Ivanova
Źródło: 
https://www.nu.nl/economie/6147275/zwaar-getroffen-limburgse-huishoudens-krijgen-1000-euro-van-giro-777.html
Polub Plportal.pl:

Reklama