Kisić Tepavčević: Zwiększenie możliwości zakwaterowania dla dzieci migrantów bez wsparcia rodziców

Reklama

śr., 06/23/2021 - 23:50 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Beta / Darko Bandić (Archiwum)

Minister ds. Pracy, Zatrudnienia, Weteranów i Spraw Socjalnych Darija Kisić Tepavčević zapowiedziała, że ​​w najbliższym okresie planowane jest rozszerzenie możliwości zakwaterowania dzieci migrantów bez opieki rodziców oraz zwiększenie zakresu usług dla migrantów w Serbii, poinformowało dziś wieczorem ministerstwo. (Artykuł z dnia 21.06)

Serbia jako pierwsza w Europie oraz jedna z pierwszych na świecie aktywnie objęła uchodźców i migrantów programem szczepień. Tym samym ponownie pokazała solidarność, odpowiedzialność oraz troskę o wszystkich, którzy przebywają na jej terytorium, powiedziała Darija Kisić Tepavčević w Jugosłowiańskim Teatrze Dramatycznym, w którym obchodzono Międzynarodowy Dzień Uchodźcy i 45. rocznicę pracy UNHCR w Serbii.

Stwierdziła, że ​​w poprzednich dziesięcioleciach Serbia pokazała, jak bardzo jej zależy, jak bardzo jest humanitarna i solidarna i jak powinna traktować tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy oraz musieli opuścić swój dom. Zapewniła przy tym, że teraz znajdują się w bezpiecznym kraju i ma się ktoś nimi zaopiekować.

Kisic Tepavčević powiedziała, że ​​jest dumna, że ​​od początku kryzysu migracyjnego Ministerstwo wraz z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, Komisariatem ds. Uchodźców, UNHCR i Międzynarodowym Komisariatem ds. Uchodźców aktywnie uczestniczyło we wdrażaniu działań ułatwiających pobyt osobom, które znalazły się na terytorium Serbii.

Podkreśliła, że ​​szczególną rolę odegrały instytucje ochrony socjalnej, które udzielają pomocy najbardziej zagrożonym, przede wszystkim dzieciom migrantów bez wsparcia rodziców, kobietom będącym ofiarami przemocy ze względu na płeć, ofiarom handlu ludźmi oraz osobom niepełnosprawnym.

Autor: 
FoNet / tłum. Anna Stosio
Źródło: 
https://www.danas.rs/drustvo/kisic-tepavcevic-prosirenje-smestajnih-kapaciteta-za-decu-migrante-bez-roditeljske-pratnje/
Polub Plportal.pl:

Reklama