OBROŃCY ZWIERZĄT URATOWALI KROWY PO TO BY JE SPRZEDAĆ DO RZEŹNI?

Reklama

wt., 07/09/2019 - 21:58 -- zzz

Wygląda na to, że obrońcy zwierząt mają cichy układ z "Pogotowiem dla Zwierząt". Powiatowy lekarz weterynarii ze Szczytna ujawnia ciemną stronę głośnych akcji ratowania zwierząt. 22 krowy odebrane okrutnemu rolnikowi zostały przekazane obrońcom zwierząt. Już dwa dni później zwierzęta trafiły do rzeźni. Pozostaje pytanie, do czyjej kiszeni trafiły zyski z zabitych krów.

Przypomnijmy:

Liczące 22 krowy stado głodowało i było uwiązane w brudnej oborze. Na posadzce leżał obornik i stratowane cielęta. Ten horror udało się zakończyć dzięki interwencji powiatowych inspektorów weterynarii.

Obrońcom zwierząt udało się uzyskać sądowy nakaz odebrania zwierząt i skazanie rolnika za znęcanie się nad zwierzętami. Krowy zostały odbierane i trafiły do pogotowia dla zwierząt, a zaledwie 2 dni później zostają zabite w rzeźni.

Zamiast krowiego azylu, rzeźnia

Śmierć zwierząt wyszła na jaw, kiedy zadowolone z efektów interwencji inspektorki postanowiły sprawdzić, co dzieje się uratowanymi krowami. Po kilku miesiącach od przekazania krów pracownikom "Pogotowia dla zwierząt" w Trzciance sprawdziły numery krowich kolczyków. Przeżyły szok. System rejestracyjny wskazał, że 17 krów zostało zabitych już trzeciego dnia od "akcji ratunkowej". Trzy kolejne krowy przerobiono na hamburgery w ciągu tygodnia.

Inspektorzy twierdzą, że smutny finał podobnych akcji powtarza się regularnie. To ciemna strona biznesu głośnych akcji ratowania zwierząt. Okazuje się, że głodzone krowy, niezadbane świnie wpadają z deszczu pod rynnę. Nowy opiekun, który od obrońców praw zwierząt dostaje inwentarz za darmo, ani myśli tworzyć szczęśliwą zagrodę. Trochę podkarmi, poprawi kondycję i najbliższym transportem wysyła do rzeźni, inkasując pieniądze.

Jak opisywał "Głos Wielkopolski" aktywiści przy tego typu akcjach dopuszczają się manipulacji. Nagrywają wideo ze swoich interwencji, ale zwierzęta są podmieniane, aby wykazać słuszność interwencji i w ten oto sposób biznes się kręci...

Autor: 
Z.B.
Źródło: 
plporatal.pl
Polub Plportal.pl:

Reklama