Szkoły publiczne na Florydzie tracą 90 tysięcy uczniów przez pandemię

Reklama

pon., 02/22/2021 - 19:18 -- MagdalenaL

Władze szkolne i urzędnicy na Florydzie (USA) utracili kontakt z prawie 90 tysiącami uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy nie powrócili do szkół w nowym roku szkolnym. Może to spowodować zmniejszenie środków budżetowych dla szkolnictwa w tym regionie.

Państwowe okręgi szkolne szacują, że z powodu pandemii COVID-19 co najmniej 87 811 uczniów nie zostało zapisanych do szkół publicznych w stosunku do prognoz zapisów na rok szkolny 2020-2021.

Zgodnie z alarmem ogłoszonym w czwartek podczas wirtualnego spotkania między kuratorami szkół z Florydy a deputowanymi stanowymi, sytuacja jest delikatna, ponieważ fundusze, które szkoły publiczne otrzymują co roku, są wprost proporcjonalne do liczby zapisów.

Przewodniczący stanowej Izby Reprezentantów, republikanin Chris Sprowls, powiedział, że niższy poziom zapisów będzie stanowił problem przy ustalaniu budżetu dla szkół.

W piśmie wysłanym do inspektorów, Sprowls oświadczył, że awaryjne rozporządzenie, które łączy fundusze edukacyjne z przewidywaną rekrutacją, pozwoliło okręgom na zatrzymanie w tym roku 700 milionów dolarów finansowania „więcej niż zostałoby przyznane w innych okolicznościach zgodnie obowiązującym z prawem”.

Alberto Carvalho, dyrektor okręgu szkolnego hrabstwa Miami-Dade, czwartego co do wielkości okręgu w kraju, z około 45 000 uczniów i około 40 000 pracowników, powiedział, że w tym roku szkolnym w jego okręgu zapisano o 10 006 uczniów mniej niż było oczekiwane.

Według Carvalho 78% tych uczniów wyprowadziło się z hrabstwa lub stanu, lub zapisało się do szkół prywatnych.

Dodał jednak, że pozostałe 22%, czyli około 2200 studentów, „nie było uwzględnionych w wykazie zapisów”.

Według inspektora Roberta Runcie, w Broward, drugim co do wielkości okręgu szkół publicznych na Florydzie, około 8500 uczniów nie zgłosiło się ani na zajęcia stacjonarne, ani na naukę zdalną.

„Będzie to miało znaczący wpływ na okręg, jeśli nie odzyskamy żadnego z 8 500 zaginionych uczniów. Jest to odpowiednik całej szkoły podstawowej i ponadpodstawowej.” - podkreślił Runcie, według lokalnego kanału 6 NBC News.

Od rozpoczęcia pandemii w marcu zeszłego roku, rodzice z Florydy mieli możliwość wyboru, w jakim trybie ich dzieci będą się uczyły podczas tego roku szkolnego - zdalnie lub stacjonarnie, czy też w systemie hybrydowym.

Gubernator Ron DeSantis, który jest zwolennikiem powrotu dzieci do szkoły, skrytykował niektóre zalecenia władz dotyczące nauczania zdalnego w przypadku wzrostu zakażeń COVID-19.

Zgodnie z rozporządzeniem podpisanym w poprzednim tygodniu przez Richarda Corcorana, komisarza ds. edukacji na Florydzie, państwowe egzaminy muszą być realizowane w szkole, nawet dla uczniów, którzy zdecydowali się na naukę na odległość.

Zgodnie z rozporządzeniem wszyscy uczniowie muszą stawić się w szkole osobiście co najmniej jednego dnia, aby przystąpić do egzaminu, co wzbudziło obawy niektórych rodziców, zgodnie z ich oświadczeniami dotyczącymi sposobu, w jaki ich dzieci będą się uczyły.

Szkoły zobowiązane są do realizowania przygotowań uczniów, począwszy od klas trzecich, do egzaminów, które mają rozpocząć się 5 kwietnia.

Autor: 
Tłumaczenie A.M.
Źródło: 
https://www.20minutos.es/noticia/4591971/0/escuelas-publicas-florida-pierden-alumnos-debido-pandemia/?autoref=true
Polub Plportal.pl:

Reklama