Łódź: Młodzi ludzie, którzy stracili pracę w czasie pandemii dostaną na dotacje 3 mln złotych

Reklama

ndz., 09/05/2021 - 22:56 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Unsplash

Z funduszy UE zostaną przekazane środki dla młodych osób do 30. roku życia, które zostały bez pracy i zarobku z powodu pandemii. O dofinansowanie mogą ubiegać się młodzi ludzie mieszkający w Łodzi do 20 września.

Autorzy projektu „Biznes dla młodych” zwrócili uwagę na to, że ostatnie półtora roku był to ciężki okres dla wielu pracowników, jak i pracodawców, gdzie wielu z nich po wprowadzeniu licznych lockdownów straciło posadę.

„Zamknięte restauracje, kina czy kawiarnie pozbawiły pracy wielu młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynali karierę zawodową. Także w biurach wielu pracodawców zwolniło pracowników nie wiedząc, jaka przyszłość czeka firmę. Co oczywiste w pierwszej kolejności zwalniani byli młodzi, o krótkim stażu pracy lub z małym doświadczeniem zawodowym” – powiedziała koordynatorka projektu, Aleksandra Pisera z Fundacji Inkubator.

Z uwagi na to, osoby młode, które mają pomysł na własny biznes, a którego nie mogli zrealizować z powodu pandemii, bądź zostali bez pracy, będą w stanie skorzystać z dotacji. Będzie można ubiegać się o 23 050 zł na rozpoczęcie własnej działalności oraz dodatkowe comiesięczne wsparcie w wysokości 2,8 tys. złotych przez pierwsze pół roku funkcjonowania działalności. Aleksandra Pisera podkreśliła również, że te fundusze mogą zostać przeznaczone na opłacenie podatków, czynszu za lokal, czy ubezpieczenie.

Aby wspomóc młodych, fundacja przygotowała m.in. również szkolenia i pomoc eksperta w napisaniu biznesplanu, jak i wniosku o udzielenie wsparcia pomostowego. Nabór potrwa do 20 września 2021 roku. Więcej informacji o programie na stronie internetowej: www.biznesdlamlodych.inkubator.org.pl.

Autor: 
Karolina Szwejgiert
Źródło: 
PAP
Polub Plportal.pl:

Reklama