PREZYDENT POZNANIA POD PRĘGIERZEM ŚRODOWISK LGBT ZA SŁOWA O RÓWNOŚCI DLA WSZYSTKICH

Reklama

czw., 08/13/2020 - 20:41 -- zzz

Środowisko LGBT oburzyło się wypowiedzią Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, że wszyscy mają równe prawa i powinni być tak samo traktowani bez względy na religię, poglądy, pochodzenie, czy orientację seksualną. Jednocześnie Prezydent Poznania potępił ataki na mniejszości seksualne, ale zaraz dodał, że zawieszanie tęczowych flag na pomnikach - zwłaszcza tych religijnych - to też nie najlepszy pomysł. 

W środowisku LGBT zawrzało, bo dotychczas Prezydent Jaśkowiak sprzyjał mniejszościom seksualnym. Teraz mniejszość seksualna spod tęczowej flagi LGBT wytyka Jaśkowiakowi nieobecność na demonstracjach, choć wcześniej brał udział nawt w corocznym Kongresie Kobiet.

Prezydent Jaśkowiak ofiarą pomówienia o seksizm

Była zastępczyni prezydenta Poznania zarzuciła prezydentowi, że kwestionował jej decyzje i działania. - Dla Jaśkowiaka kompetencje mają mężczyźni, a najprawdopodobniej nie mają ich kobiety.

Była zastępczyni Jacka Jaśkowiaka ostatnio poinformowała media, że została zwolniona przez prezydenta Poznania za pośrednictwem SMS-a. Katarzyna Kierzek-Koperska zarzuca mu, że zrobił to w mało elegancki sposób.

Jacek Jaśkowiak tłumaczył w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski, że zastępczyni przebywała od kilku miesięcy na zwolnieniu lekarskim. – Chciałem się z nią skontaktować telefonicznie, ale to połączenie było odrzucane – mówił Jaśkowiak. – Uznałem, że w tych okolicznościach wyślę jej co najmniej SMS-a, nie miałem okazji zakomunikować jej tego osobiście – dodał.

Środowisko LGBT "o jeden most za daleko"

Przypomnijmy:

W 2019 roku w jednym z lewicowych poznańskich klubów odbyła się gala finałowa Mr Gay Poland 2019. Podczas wyborów jeden z „artystów” wystąpił z dmuchaną lalką z przyklejonym wizerunkiem abp. Marka Jędraszewskiego. Mężczyzna w swoim show imitował podcinanie mu gardła. 

Szokujące widowisko odbyło się w klubie Punto w Poznaniu, gdzie „Drag Queen Mariolkaa Rebell” trzymała w jednej ręce dmuchaną lalkę, która w miejscu twarzy miała przyklejone zdjęcie abp. Marka Jędraszewskiego, a drugą ręką mocno wbiła ostre narzędzie w okolice gardła. 

Idą wybory 

Koalicja Obywatelska, aby wygrać z PIS, musi przyciągnąć wszystkich wyborców, a nie tylko środowisko LGBT. Przypomnijmy, że Rafał Trzaskowski zapowiedział powstanie nowej koalicji pod hasłem "Nowej Solidarności". 

Autor: 
ZZZ
Źródło: 
plportal.pl
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama