Pijany przewodnik chciał poprowadzić grupę dzieci w Beskidach

Reklama

pon., 08/12/2019 - 12:36 -- izabela.szkatula

Kompletnie pijany przewodnik chciał prowadzić grupę kilkudziesięciorga dzieci w rejonie Szczyrku w Beskidach. Opiekunowie powiadomili służby ratunkowe. Mężczyznę przejęli policjanci. Miał ok. trzech promili alkoholu w organizmie.

Rzecznik bielskich policjantów asp. szt. Roman Szybiak podał, że o stanie przewodnika opiekunowie wycieczki poinformowali wczoraj około południa centrum powiadamiania ratunkowego. Z ich komunikatu wynikało, że mężczyzna miał problemy z chodzeniem. Grupa została w schronisku.
Na sygnał zareagowali goprowcy. Dotarli do schroniska i potwierdzili, że przewodnik jest pijany. - Pierwsze badanie wykazało, że miał w organizmie ok. trzech promili alkoholu – powiedział Szybiak.
Rzecznik dodał, że w tej sprawie prowadzone będzie postępowanie pod kątem wykroczenia, jakim jest wykonywanie obowiązków pod wpływem alkoholu. Grozi za to areszt lub grzywna.
Ratownicy z centralnej stacji Grupy Beskidzkiej GOPR w Szczyrku poinformowali, że po raz pierwszy spotkali się z podobną sytuacją.

Autor: 
Onet
Źródło: 
Onet
Polub Plportal.pl:

Reklama