POLITYCZNY IDIOTA - BURMISTRZ PRÓCHNIKA, POJECHAŁ DO IZRAELA BŁAGAĆ ŻYDÓW O PRZEBACZENIE ZA JUDASZA

Reklama

wt., 04/30/2019 - 05:13 -- zzz

Tomasz Kalinowski poinformował na Twitterze o szokującej decyzji burmistrza i proboszcza Pruchnika, którzy zdecydowali wytłumaczyć się z palenia kukły Judasza w Izraelu.

Media Narodowe robią reportaż o Judaszkach w Pruchniku. Redaktorzy chcieli komentarz od burmistrza Wacława Szkoły (PiS) i lokalnego proboszcza. Nie zastali ich w mieście. Wiecie gdzie się podziewają? W Izraelu – informuje Kalinowski.

Przypominamy, że że od kilku dni trwa nagonka medialna na mieszkańców Pruchnika za sąd nad Judaszem, czyli tzw. Judaszkami. W Wielki Piątek w Pruchniku (południowo-wschodnia Polska) kukłę z pejsami, jarmułką i długim nosem włóczono po ulicach, bito kijami, a na końcu obcięto głowę, spalono i wrzucono do rzeki. W wydarzeniu uczestniczyły dzieci. Rytuałem nazywanym „sądem nad Judaszem” zainteresowała się prokuratura. 

„Histeria, jaką wokół tego rozpętała izraelska prasa, spowodowała reakcję ministra Brudzińskiego, który zaczął wyzywać uczestników tej żartobliwej tradycji od idiotów i rasistów.” – komentował Robert Winnicki.

Tymczasem tradycja związana z sądem nad Judaszem, która w Polsce wywołała ostatnio burzę, w Czechach jest wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

 

Kolekcjonerska moneta Czeskiej Mennicy

W Polsce topienie Judasza jest przedmiotem śledztwa prokuratury, a władze na czele z proboszczem wyjeżdżają do Izraela tłumaczyć się z tradycyjnego obrzędu. Mieszkańcy Pruchnika są przesłuchiwani, wzywani na policję, a teraz mają być stawiane zarzuty. 

Jeśli Polakowi czegoś nie wolno, to na pewno to zrobi. Już za rok możemy spodziewać się ogólnopolskiej akcji palenia zdrajcy - Judasza. Zapewne gotowe kukły Judasza będzie można kupić na aukcjach w internecie. 

Przypomnijmy wypowiedzi polityków:

Jakubiak do Brudzyńskiego:

Może ich Pan nazywać braćmi w swoim imieniu. Żaden Żyd nie nazwie Pana bratem, pytanie, po co Pan to robi? - pytał Marek Jakubiak Joachima Brudzińskiego, rozpoczynając tym samym słowne starcie o ocenę „sądu nad Judaszem” w Pruchniku.

Przypomnimy:

Tradycja palenia kukły Apostoła była przyczyną nieporozumień, ponieważ raport Departamentu Stanu USA z 2005 r. Skrytykował Grecję za coroczne „palenie Żyda”.

Grecja zasadniczo odpowiedziała, mówiąc: „jesteście idiotami”.

Już wkrótce możemy spodziewać się, że droga krzyżowa obchodzona w chrześcijańskim kościele od tysięcy lat będzie zabroniona pod pretekstem szerzenia nienawiści i antysemityzmu. Nie zapomnijmy, że Jezus był Żydem z Nazaretu, którego Żydzi ukrzyżowali za herezje. Przypominanie tego historycznego faktu wg obecnej poprawności politycznej, jest antysemityzmem i mową nienawiści.

Autor: 
zzz
Źródło: 
medianarodowe/plportal.pl
Polub Plportal.pl:

Reklama