Austria proponuje przenieść wszystkich uchodźców z Europy do wielkich obozów w Afryce Północnej

Reklama

czw., 03/02/2017 - 20:03 -- zzz

Austria zaczyna robić dosłownie wszystko aby zachęcić uchodźców do opuszczenia kraju. Rząd chce przyjąć nowe przepisy, dzięki którym obcokrajowcy, którzy nie otrzymali zgody na azyl a mimo to przebywają w Austrii, nie będą już mogli liczyć na pomoc w postaci schronienia i żywności.

 

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że nawet 90% uchodźców, którym władze nie przyznały azylu, mimo wszystko żyje w Austrii. Muzułmańscy migranci nie chcą opuścić kraju, zaś państwa z których pochodzą, nie mają zamiaru ich przyjmować. Minister Obrony Hans Peter Doskozil powiedział wtedy, że nie robi to żadnej różnicy, czy uchodźcy otrzymują odpowiedź pozytywną czy negatywną - oni i tak pozostają na terenie kraju.

 

Zgodnie z nowymi przepisami, które muszą jeszcze zostać przyjęte przez parlament, Austria nie będzie mogła zapewniać nawet podstawowego wsparcia dla obcokrajowców, którym odmówiono azylu. Minister Spraw Wewnętrznych Wolfgang Sobotka powiedział, że obecnie około 4 tysiące osób korzysta z takiej pomocy, choć już dawno powinny opuścić Austrię.

 

W tym samym czasie, Minister Spraw Zagranicznych Sebastian Kurz powiedział, że w Afryce Północnej powinno się zbudować wielkie obozy i przenieść tam wszystkich uchodźców, którzy uciekają do Europy. Polityk wyjaśnił, że Austria przeznacza zbyt duże kwoty na migrantów. Jego zdaniem, Unia Europejska powinna porozumieć się z Libią aby ograniczyć napływ cudzoziemców, tak jak zrobiła to z Turcją.

Źródła:https://www.aljazeera.com/news/2017/02/austria-kurz-set-refugee-camps-af......

https://www.politico.eu/article/austria-plans-to-stop-giving-food-and-sh......

Autor: 
x
Źródło: 
http://www.aljazeera.com/news/2017/02/austria-kurz-set-refugee-camps-africa-17022717385845... http://www.politico.eu/article/austria-plans-to-stop-giving-food-and-shelter-to-rejected-a...
Polub Plportal.pl:

Reklama