Walki na kije i kamienie pomiędzy imigrantami w Calais

Reklama

ndz., 07/02/2017 - 23:19 -- zzz

Prewencyjne oddziały francuskiej policji wkroczyły w starcia zwaśnionych afrykańskich imigrantów w Calais. Setka obcokrajowców walczyła ze sobą przy użyciu kijów i kamieni.

 

 

 

 

W walkach Erytrejczyków z Etiopczykami rannych zostało szesnaście osób. Jak donosi AFP, dziesięciu krewkich emigrantów zostało aresztowanych.

- W sumie szesnastu migrantów jest hospitalizowanych. Piętnastu z nich ma drobne obrażenia, jeden trafił do szpitala z poważniejszymi urazami głowy - powiedział Etienne Desplanques z francuskiej policji.

Portowe miasto Calais od lat jest magnesem dla migrantów i uchodźców, którzy chcą przedostać się do Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku Francuzi zlikwidowali tamtejszy obóz zwany "Dżunglą", przenosząc tysiące migrantów do ośrodków w innych regionach kraju. Szacuje się jednak, że obecnie w Calais jest ok. 400-600 migrantów.

 

Desplanques powiedział, że zamieszki pomiędzy Erytrejczykami a Etiopczykami rozpoczęły się w piątej w nocy, w czasie rozdawania posiłków przez organizacje charytatywne. Wówczas lekko rannych zostało dziewięć osób. By stłumić zamieszki, siły bezpieczeństwa użyły m.in. gazu łzawiącego.

- W ciągu ostatnich dwunastu godzin nastąpiła jednak eskalacja przemocy - powiedział wiceburmistrz Calais Philippe Mignonet.

 

Autor: 
---
Źródło: 
rp.pl
video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama