MAPA KOSZTÓW ŻYCIA NA ŚWIECIE

Reklama

sob., 04/14/2018 - 14:09 -- zzz

Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie są najdroższe kraje świata? Stół może wiele powiedzieć, ale przekształcić ten stół w jedną dużą, kolorową mapę świata i nagle wyniki stają się o wiele bardziej interesujące. W MoveHub wzięliśmy dane z indeksu wskaźnika kosztów 2018 Numbeo i sprawiliśmy, że jest naprawdę piękny. Aby utworzyć Indeks, Numbeo zbiera ogromną ilość informacji z tysięcy światowych publikacji, skupiając się na kosztach i cenach konsumenckich. Istnieje blisko pięćdziesiąt czynników, począwszy od posiłków w restauracjach średniej wielkości, przez członkostwa w siłowni, butelki wina i cappuccino. Krótki przewodnik po naszych mapach: zielony jest tani, a różowy drogie.

 

 

 

Jak widać, na niemal każdym kontynencie jest drogo, chociaż najbardziej znacząca koncentracja jest widoczna w Europie. Co zabawne, niektóre z najdroższych stylów życia na świecie można znaleźć w krajach, które są ledwo widoczne na mapie świata, więc będziesz musiał przewinąć w dół po więcej szczegółów. Azja Południowo-Wschodnia wygląda dość tanio, dopóki nie powiększysz Hongkongu i Singapuru!

 

 

Kto wiedział, że flagi świata wyglądają tak świetnie, jak małe kółka? Jeśli kraj miał tyle szczęścia, że ​​znalazł się w jednej z najlepszych dziesiątek, podarowaliśmy jego flagę całkiem jazzowe traktowanie. Okazuje się, że Bermudy i Pakistan znajdują się na przeciwległych krańcach spektrum, a każdy inny kraj znajduje się pomiędzy nimi. Liczba "100" oznacza koszt utrzymania w Nowym Jorku, więc każdy kraj został oceniony w stosunku do cen w Wielkim Jabłku. Patrząc na powyższe wyniki, dość zauważalne jest, jak geograficznie koncentrują się najtańsze kraje na świecie. Natomiast najdroższe kraje świata są rozproszone wszędzie.

W Europie koszty utrzymania są dość wyraźne. Podczas gdy wschodnie kraje są pomalowane na jasnozielony, kraje Europy Zachodniej mają ten kosztowny, różowo-pomarańczowy kolor. Zgadza się: jeśli chcesz super tanie wakacje w Europie, powinieneś udać się na Bałkany i dalej. Najbardziej przystępnym krajem Europy jest Ukraina, która zajmuje 113. miejsce w światowych rankingach, a następnie Kosowo na 109. i Mołdawia na 101. miejscu. Na drugim końcu spektrum nie dziwi fakt, że Szwajcaria jest najdroższym krajem w Europie, zaliczając drugie miejsce do życia na świecie. Życie w krainie czekolady, sera i gór wyraźnie wiąże się z dość dużymi kosztami. Niedawna ankieta przeprowadzona przez Expat Insider z 2017 roku uznała Szwajcarię za jeden z najbardziej nieprzyjaznych krajów na świecie,

 

 

Nie spodziewałbyś się, że największym mówcą w Ameryce Północnej będzie Bermuda! Brytyjskie terytoria zamorskie to najdroższe miejsce na świecie, z cudownym klimatem subtropikalnym i 181 wyspami. Możesz spodziewać się podróży do pięknych Bermudów, aby być wesołą dobrą zabawą, o ile unikasz tego brzemiennego trójkąta.

Tutaj jest jeszcze jeden mega drogi kraj, a Bahamy zajmują 5. miejsce w tabeli globalnej. To dmucha Bermudy z wody, jeśli chodzi o liczbę wysp, posiadających potężny 700. Jeśli masz ochotę spędzić tam wakacje, nie przegapcie plaży świń pływających (tak, naprawdę) i wyspy legwanów. Gdzie indziej sprawy są w większości niedrogie, chociaż życie w Puerto Rico może również nieco cię cofnąć.

 

 

Ameryka Południowa jest dosyć tania (zwłaszcza w obszarach północno-zachodnich), ale Urugwaj jest 30-tym najdroższym krajem na świecie - stąd różowa plama w połowie kontynentu. Dostajesz jednak to, za co płacisz; Urugwaj ma jedne z najwyższych poziomów pokoju w Ameryce Południowej, wolność prasy, demokrację i wzrost PKB. Z drugiej strony liczba krów znacznie przewyższa jego populację; jest prawie 3,5 sztuk bydła na osobę.

 

 

Wasze pieniądze sięgną daleko w większości północnej Azji i na Bliskim Wschodzie. W szczególności Pakistan jest najtańszym krajem na świecie, a Indie tylko trzy miejsca wyżej. Oczywiste stany odstające są na przeciwległych krańcach kontynentu, z Izraelem i ZEA na zachodzie i Japonią, Koreą Południową i Hongkongiem na wschodzie. Japonia trafia do czołowej dziesiątki najdroższych krajów świata, zajmując dziewiąte miejsce. Wydaje się, że Kraina Wschodzącego Słońca nie jest jedną z najtańszych opcji dla podróżnych i emigrantów, ale to nie powstrzymuje ludzi. Nie dostaniesz szybszych pociągów i lepszego sushi nigdzie indziej.

 

 

Dryfuj w dół do Azji Południowo-Wschodniej, a znajdziesz coś jeszcze droższego; Singapur jest najdroższym krajem w całej Azji i zajmuje ósme miejsce w światowych rankingach. Ten maleńki port morski jest wyraźnie w dość skromnej firmie - szczególnie na Filipinach, które są najtańszym krajem w Azji Południowo-Wschodniej. jeśli podróżujesz po całym kontynencie z budżetem, rozsądnie jest raczej szybko przejść przez Singapur.

 

 

Na podstawie krajów, dla których mamy dane, można zauważyć, że Afryka jest najtańszym ze wszystkich kontynentów na świecie. Najostrzejsze ceny można znaleźć w Ghanie, co jest zaskakujące, biorąc pod uwagę ogromną popularność RPA jako globalnego celu turystycznego. Ghana zajmuje 38 miejsce na stole światowym, a druga z kolei ma 49. miejsce na Mauritiusie.

Kluczowe dania na wynos

Więc masz to. Jeśli myślisz o rozpoczęciu nowego, niedrogiego życia, wiesz, którą kolorową mapę powinieneś skonsultować. Na upalną pogodę i świetny stosunek jakości do ceny, nie szukaj dalej niż na Filipinach, ale na Bahamach najlepiej unikać, dopóki nie dostaniesz trochę gotówki na spalenie.

 

 

Autor: 
CHARLIE CLISSITT
Źródło: 
movehub.com
Polub Plportal.pl:

Reklama