ARESZTOWANO KOBIETĘ ZA KOMENTARZ O OSOBACH TRANSPŁUCIOWYCH

Reklama

ndz., 02/10/2019 - 14:32 -- zzz

Matka została aresztowana na oczach swoich dzieci i zamknięta na siedem godzin po tym, jak nazywała kobietę w internecie transpłciowym mężczyzną.

 

Trzej oficerowie zatrzymali Kate Scottow po kłótni z aktywistą na Twitterze .

"W moim domu zostałam aresztowana przez trzech funkcjonariuszy, wraz z autystyczną dziesięcioletnią córką i 20-miesięcznyM synem".

Policja z Hertfordshire oświadczyła: "Traktujemy poważnie wszystkie doniesienia mowy nienawiści".

Trzej oficerowie zatrzymali 38-letnią Kate Scottow w jej domu w Hitchin, Hertfordshire, przed wypytywaniem jej na posterunku policji

 Kate Scottow 

 

Dokumenty High Court uzyskane przez The Mail szczegółowo opisują, że pani Scottow prowadziła "kampanię ukierunkowanego prześladowania" przeciwko pannie Hayden, rzekomo motywowanej jej statusem kobiety transpłciowej".

W internecie tworzyła się "toksyczna" debata o osobach transpłuciowych, do której dołączyła pani Scottow. Kobieta napisała na Twitterze "zniesławiające" teksty o pannie Hayden.

Jak zeznała transpłuciowa Hayden, "poczułam się nękana, zniesławiana i obrażana, kiedy odnoszono się do mnie, jak do mężczyzny. Pani Scottow jest "rasistką, ksenofobem i oszustem".

 

Skargi Stephanie Hayden doprowadziły zarówno do aresztowania, jak i nakazania pani Scottow
Stephanie Hayden

Pani Scottow zaprzeczyła nękaniu lub zniesławianiu panny Hayden i powiedziała, że ​​ma "prawdziwe i rozsądne przekonanie", że człowiek "praktycznie nie może zmieniać płci", ale sędzia Jason Coppel QC wydał tymczasowy nakaz, który zakazuje jej umieszczania jakichkolwiek informacji osobistych na temat Pani Hayden w mediach społecznościowych, "odwołując się do niej jako mężczyzny" lub łącząc ją ze swoją "dawną męską tożsamością".

Autor: 
zzz
Źródło: 
mailonline
Polub Plportal.pl:

Reklama