Irańczycy czyli Persowie są naszymi braćmi. Żydzi i USA chcą zniszczyć kolebkę naszej cywilizacji

Reklama

pt., 05/10/2019 - 06:10 -- zzz

Nasze języki pochodzą od języka ProtoIndoEurpoejskiego. Film pokazuje liczenie od 1 do 10 w języku perskim. Zaczyna się od 49 sekundy. Brzmi bardzo podobnie do języków europejskich.

Słowo Irańczyk to inaczej Aryjczyk

Przypomnijmy:

Amerykanie skierowali grupę uderzeniową okrętów wojennych z lotniskowcem "Abraham Lincoln" i eskadrę bombowców na Bliski Wschód jako ostrzeżenie dla Iranu - poinformował w niedzielę doradca prezydenta Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton.

Kim jest John Bolton?

Pretekst do inwazji na Irak w 2002 roku

 "John Bolton w 2002: Irak posiada broń masowej zagłady"

"Nie mamy żadnych wątpliwości, że Saddam Hussein produkuje broń chemiczną i biologiczną... dowody są, nie wiadomo tylko czy pozwolą inspektorom je znaleźć".

 

Dziś na celowniku jest Iran pod tym samym bezpodstawnym zarzutem posiadania broni masowego rażenia.

 

Przesłanie Irańczyków do Polaków

Wielką popularnością cieszy się filmik nagrany przez Irańczyków, w którym zwracają się oni do Polaków, mówią o 80 latach przyjaźni pomiędzy dwoma narodami, o tym, że „zawsze byliśmy po jednej stronie — przeciwko wojnie", a także: „nie jesteśmy kłamcami — wy też nie", „kochamy Polskę". Apel kończy się słowami: „Zostańmy przyjaciółmi".

Kliknij i zobacz przesłanie

Znalezione obrazy dla zapytania Irańscy kibice Irańczycy apelują do Polaków: „Zostańmy przyjaciółmi!”

 

 

​​​

 

Przejęcie władzy przez islamistów zmieniło społeczeństwo irańskie. W latach 50. i 60. istniała dobra równowaga nowoczesności i skromności. Kobiety były wyemancypowane, ale zachowały swoją irańską tożsamość. Wygląd był stylowy i elegancki, nie był wulgarny. 

 

 

















 













 
















 

Autor: 
zzz
Źródło: 
plportal.pl
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama