Białorusin Giennadij Korotkiewicz po raz szósty zwyciężył na Google Code Jam

Reklama

pon., 08/19/2019 - 13:19 -- izabela.szkatula

Student Uniwersytetu Technologii Informacyjnych,Mechaniki i Optyki w Sankt Petersburgu (Rosja),urodzony w Homlu,Giennadij Korotkiewicz,zwyciężył w międzynarodowym konkursie w programowaniu Google Code Jam w San Francisco,jak informuje BELTA wg linku ze strony uczelni.

Utalentowany programista szósty raz z rzędu nie oddał tytułu zwycięzcy prestiżowego konkursu.Jak zauważają władze uniwersytetu,takiego osiągnięcia do tej pory nie udało się powtórzyć żadnemu uczestnikowi.

Google Code Jam jest organizowany co roku od 2003r. i uchodzi za najpopularniejszy konkurs dla programistów.Co roku bierze w nim udział ponad 50 tys. zawodników z całego świata,spośród których do finału przechodzi jedynie 25 najlepszych.Konkurs polega na rozwiązywaniu zestawu zadań algorytmicznych.W określonym czasie uczestnicy muszą przedstawić 2 warianty rozwiązań dla każdego zadania,z wykorzystaniem jednego z języków programowania.

Zdobywając ostatecznie 143 punkty,Białorusin umocnił swoją pozycję w rankingu.O 22 miejsca wyprzedził Makoto Soejima (Japonia) i studenta Massachusetts Institute of Technology,Andrew Che (obydwaj mają po 121 punktów).Nagroda za zdobycie 1 miejsca to 15 tys. dolarów.

Giennadij Korotkiewicz jest absolwentem szkoły w Homlu.Na koncie ma wiele zwycięstw w rosyjskich i międzynarodowych konkursach w programowaniu,wliczając w to Google Code Jam,Yandex.Algoritm,VK Cup,Russian Code Cup,Facebook Hacker Cup.

Autor: 
Belta.by/Tłum. Natalia Wójcik
Źródło: 
Belta.by
Polub Plportal.pl:

Reklama