Członek Zgromadzenia Prefektury Yamanashi oczernia osoby należące do do mniejszości seksualnych

Reklama

pt., 07/01/2022 - 09:19 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: Członek Zgromadzenia Prefektury Yamanashi wygłasza przemowę oczerniającą osoby należące do mniejszości seksualnych

Na posiedzeniu komisji Zgromadzenia Prefekturalnego Yamanashi, które odbyło się 17 czerwca, jeden z członków zgromadzenia wygłosił następującą przemowę na temat osób należących do mniejszości seksualnych, znanych jako LGBT+: „Niby nie wypada nazywać tego chorobą, ale nie widzę w polityce naszej prefektury zbyt wielkich starań, aby przywrócić normalność. Czy nie możemy wrócić do tego, jak to było kiedyś?” Później, ten sam członek zgromadzenia do swojej oczerniającej osoby należące do mniejszości seksualnych wypowiedzi dodał: „Jeżeli moje słowa czy wypowiedzi są w jakiś sposób niedoinformowane, to wycofam je i przeproszę”.

Oświadczenie to wygłosił Nanaho Yamada, członek frakcji Przyszłość Yamanashi, na posiedzeniu komisji Zgromadzenia Prefekturalnego, które zostało powołane w celu pogłębienia zrozumienia różnych ludzi, w tym mniejszości seksualnych, oraz dążenia do stworzenia społeczeństwa, w którym wszyscy będą mogli żyć razem w zgodzie.

Na posiedzeniu komisji 17 czerwca Yamada powiedział: „Jeżeli chodzi o LGBT+, to myślę, że bardzo ważne jest dostrzeżenie punktu widzenia mniejszości”, po czym kontynuował: „Przykro mi mówić, że jest to choroba, ale polityka prefektury zakłada próbę zrozumienia i promowania zrozumienia, ale w odpowiedzi na to nie ma zbyt wielu działań mających na celu przywrócenie ich do normalności”.

Po posiedzeniu komisji Yamada powiedział dziennikarzom: „Jeśli niedostatecznie dobrze dobrałem swoje słowa i sposób wypowiedzi, chciałbym je wycofać i jeszcze raz przeprosić”.

 

Nanaho Yamada to 54-letni członek Zgromadzenia Prefekturalnego Yamanashi z ramienia Konstytucyjnej Partii Demokratycznej (DPJ) i po raz pierwszy został wybrany w wyborach do zgromadzenia prefekturalnego w 2015 roku; obecnie sprawuje drugą kadencję.

Autor: 
NHK /Tłum. Julia Usarek
Źródło: 
https://www3.nhk.or.jp/news/html/20220617/k10013677031000.html?word_result=%EF%BC%AC%EF%BC%A7%EF%BC%A2%EF%BC%B4Q
Polub Plportal.pl:

Reklama