Dzieci Strażaka zginęły w pożarze przedszkola, gdy był na akcji

Reklama

śr., 08/14/2019 - 14:46 -- izabela.szkatula

Strażak, Luther Jones, stracił trójkę swoich dzieci podczas pożaru w przedszkolu w niedzielę, kiedy odpowiadał na kolejne wezwanie. Ogień zabił w sumie pięcioro dzieci, w tym dziewięciomiesięcznego chłopca.

Luther Jones zostawił dwie córki i syna w przedszkolu w Erie, Penn w sobotę, zanim dołączył do swojej załogi Lawrence Park Volunteer Fire Department. Jones wyjechał na inną akcję ratunkową kiedy w przedszkolu wybuchł pożar, wezwanie do którego ruszył strażak okazało się fałszywe.

Sąsiednia Straż Pożarna Erie odpowiedziała na wezwanie do przedszkola i wyciągnęła z ognia pięcioro małych dzieci i jednego dorosłego. Wszystkie pięcioro dzieci zostało później uznanych za zmarłych. Jones dowiedział sie później, że wśród zmarłych jest troje jego dzieci.

„Organizacyjnie i indywidualnie jesteśmy zrozpaczeni ostatnim tragicznym pożarem w mieście Erie”, napisali Lawrence Park Volunteer Fire Department w oświadczeniu na swojej stronie na Facebooku w niedzielę. „Głęboko rozpaczamy, ponieważ wpłynęło to na jednego z naszych członków”.
Jones jest ochotniczym strażakiem od 15 lat, jak powiedział Joe Crotty, szef straży pożarnej Lawrence Park Park, który opisał Jonesa jako „wybitnego młodego człowieka”.
Shevona Overton, która wcześniej była w związku z Jonesem, mówi, że czworo z pięciu dzieci zabitych w ogniu - w tym trójka dzieci Jonesa - również była jej.
Dzieci Overton i Jonesa miały 8, 6 i 4 lata. Najmłodsze dziecko kobiety miało dziewięć miesięcy.
„Nigdy nie będę taka sama”, napisała kobieta na portalu społecznościowym.
 

Autor: 
Aleksandra Gadocha
Źródło: 
https://globalnews.ca
Polub Plportal.pl:

Reklama