Plan toalet antyseksualnych w nadmorskim mieście w Wielkiej Brytanii

Reklama

pon., 08/19/2019 - 11:08 -- izabela.szkatula

Nadmorskie miasto Porthcawl planuje zainstalować publiczne toalety antyseksualne, które spryskiwałyby mieszkańców wodą i emitowały alarm.

Gwałtowne czujniki ruchu automatycznie otwierają drzwi i emitują alarmy o wysokich tonach, z drobnymi strumieniami wody mającymi polewać nią osoby znajdujące się w środku.
Podłogi wrażliwe na ciężar zapewniają, że tylko jeden użytkownik może znajdować się w kabinie naraz, aby zabezpieczyć się przed „niewłaściwą aktywnością seksualną i wandalizmem”.
Według Wales Online Rada Miasta Porthcawl wydaje 251 000$ na futurystyczne toalety.
Dokumenty dotyczące planowania szczegółowo przedstawiają szereg zabezpieczeń, które mają na celu powstrzymanie problrmu, w tym dźwiękowe ostrzeżenie w połączeniu z wyłączeniem światła i ogrzewania.
Wszystkie toalety byłyby wyposażone w wysokociśnieniową myjkę podłogową i ścienną, którą można obsługiwać po każdym użytkowniku, albo po określonej liczbie użytkowników dziennie. Każdej nocy toalety zamykały się na 10 minut, podczas gdy urządzenie wykonuje proces głębokiego czyszczenia.
Odwiedzający Porthcawl będą musieli zapłacić za korzystanie z toalety, jednak nie zdecydowano, ile to będzie kosztować.
Użytkownicy Twittera kwestionowali, jak systemy, w szczególności podłogi wrażliwe na ciężar, działałyby w praktyce.
Jeden z nich powiedział: „Podłogi wrażliwe na wagę, aby wykryć więcej niż jednego użytkownika? Jakiej wagi podstawowej używają? Z łatwością mam wagę dwóch nastolatków, a co z ludźmi, którzy potrzebują pomocy? Muszę wchodzić z moimi dziećmi”.
Inny dodał: „Istnieją oczywiste poważne pytania dotyczące czujników masy, które mogą doprowadzić do okrutnego upokorzenia użytkowników obiektu”.
Istniejące obiekty mają zostać zamknięte w październiku, podczas rozbiórki i budowy nowego budynku.
 

Autor: 
Aleksandra Gadocha
Źródło: 
9News
Polub Plportal.pl:

Reklama