Esma Voloder - ślicznotka z Bośni, której z powodu wiary chcą odebrać koronę Miss Australii

Reklama

wt., 10/31/2017 - 14:08 -- Anonim (niezweryfikowany)

Esma Voloder, 25-letnia ślicznotka pochodząca z Bośni, tego lata zdobyła koronę miss Australii, a w listopadzie pojedzie do Chin, żeby spróbować swoich sił w konkursie Miss World. Esma skończyła psychologię; swego czasu zajmowała się kryminologią, a w przyszłości, jak mówi, planuje pomagać ludziom z depresją, zaburzeniami lękowymi i wszelkiego rodzaju traumami - podaje bośniacki portal Coolstyle.

 

Pomimo tego, że nikt nie kwestionował niewątpliwie zjawiskowej urody Esmy, jej zwycięstwo na tegorocznych zawodach Miss Australia nie przeszło bez skandalu. Mianowicie, niektórzy byli na tyle oburzeni faktem, iż koronę miss zdobyła muzułmanka, że żądali unieważnienia wyników konkursu i odebrania korony Esmie Voloder.

"Islam jest często przedstawiany w bardzo złym świetle, co wynika z niezrozumienia; w tym islamie, który ja poznałam i wyznaję, priorytetowe są takie wartości jak jedność i pokój; moja religia nie ma nic wspólnego z okropnymi aktami terroryzmu, o których tak dużo się mówi. Wiara jest ważną częścią mojego życia, ale nie jest wyznacznikiem mojej tożsamości. Wierzę w życie po śmierci i wierzę w Boga, ale jednocześnie staram się żyć tu i teraz i uważam, że to my - ludzie, kreujemy nasze ziemskie sprawy " - wyznała Esma Voloder, dodając jednocześnie, że od samego początku swojej kariery spodziewała się krytyki i uprzedzeń, związanych z jej pochodzeniem i wyglądem, ale, jak mówi, stara się ignorować złośliwości i pozostać pozytywną. "Wybaczam tym, którzy źle o mnie myślą. Jestem gotowa zmierzyć się z uprzedzeniami".

Rodzice Esmy w 1992., z powodu wojny, zdecydowali się uciec z Bośni i Hercegowiny; ona sama urodziła się w Austrii, a kiedy miała cztery miesiące, rodzice postanowili rozpocząć nowe życie w Australii.

Autor: 
Rafał Lenartowski
Źródło: 
Jutarnji.hr
Polub Plportal.pl:

Reklama