Podczas pielgrzymki do Polski papież odda hołd pomysłodawcy ŚDM Janowi Pawłowi II

Reklama

ndz., 06/19/2016 - 22:40 -- Anonim (niezweryfikowany)

Papież Franciszek podczas pielgrzymki do Polski odda hołd pomysłodawcy Światowych Dni Młodzieży Janowi Pawłowi II, będzie też starał się rozproszyć u młodych obawy o przyszłość – powiedział PAP Giovanni Maria Vian, szef watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano”.

Vian Światowe Dni Młodzieży nazwał wydarzeniem „rangi globalnej” i bardzo dobrym momentem, by zwrócić się z przesłaniem do wszystkich tych, którzy są „przyszłością świata i Kościoła”.

Szef gazety zaznaczył, że Franciszek ceni kontakt z młodzieżą; jeszcze w zakonie jezuitów i później, jako wykładowca uniwersytecki, miał z nią styczność i zabiegał o jej kształcenie.

Papież zdaje sobie sprawę, że młodzi są dziś trochę pozostawieni sami sobie, nie otacza się ich taką opieką, jak kiedyś.

– Młodzi doświadczają – to też jedna z trosk papieża – bezrobocia, braku perspektyw ważnych z punktu widzenia ich życia, braku bezpieczeństwa, a w głębi również tęsknoty za Bogiem, potrzeby Boga i potrzeby duchowości – podkreślił Vian.

Szef „L’Osservatore Romano” zwrócił uwagę, że Franciszek za każdym razem, gdy spotyka się z młodymi – zarówno w czasie podróży zagranicznych, jak i w Rzymie – nawet jeśli ma przygotowane wystąpienie, woli improwizować.

Nie wykluczył, że w czasie ŚDM mowa będzie o migrantach i uchodźcach.

Źródło: CSI PAP

Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama