Hindusi z powodu krowy zlinczowali muzułmanina

Reklama

śr., 08/29/2018 - 13:05 -- Anonim (niezweryfikowany)

Większość napadów organizowanych przez członków hinduskiej wspólnoty „strażników krów” – w Indiach świętych zwierząt – przeprowadzana jest na muzułmanach.

Jak podała do wiadomości indyjska policja, na zachodzie Indii grupa hindusów zatłukła na śmierć muzułmanina oskarżając go o przemyt krów. Stało się to akurat teraz, kiedy Sąd Najwyższy Indii wezwał do podjęcia natychmiastowych kroków, aby powstrzyma przemoc na terenie kraju.

 

 

Dwaj mężczyźni zostali zauważeni, jak około północy prowadzili krowy przez zalesiony obszar dystryktu Alwar w Radżastanie. Jak mówi urzędnik policji Mohan Singh, natychmiast ich złapano i zaczęto okładać kijami.

Według jego słów, mężczyźni prawdopodobnie prowadzili krowy do swojej wsi w sąsiednim stanie. Policji nie udało się zebrać dowodów na przemyt zwierząt.

"Policja, która zjawiła się na miejscu zajścia zauważyła ofiarę- Akbara Khana, który leżał ciężko ranny. Drugiemu mężczyźnie udało się uciec. Khan doznał urazu w drodze do szpitala", podał do wiadomości policjant Anil Beniwal.

Sprawcy ujęci

"Jeszcze nie wiemy, czy faktycznie przemycano krowy, ale zidentyfikowaliśmy czterech z pięciu mężczyzn, którzy brali udział w napadzie", powiedział.

W ubiegłym roku, w podobnym zajściu, w tym samym regionie, zabito jednego muzułmanina, a 14 brutalnie pobito po tym, jak oskarżono ich o prowadzenie krów na rzeź.

Większość napadów organizowanych przez strażników świętych krów zwrócona jest przeciwko muzułmanom, którzy stanowią 4% 1,3 mld populacji Indii.

Krowy uważane są za zwierzęta święte w państwach, w których przeważają hinduiści.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 
Al Jazeera/Agencija
Polub Plportal.pl:

Reklama