Niemiecki kardynał szerzy antysemickie kłamstwa dotyczące Covid-19

Reklama

sob., 12/18/2021 - 16:07 -- MagdalenaL

Kardynał Gerhard Ludwig Müller: Jego „wypowiedzi można w większości interpretować jako ideologie spiskowe” (Źródło: Andreas Arnold/dpa).

 

Kardynał Gerhard Ludwig Müller piastował wpływową pozycję w Watykanie. Teraz 73-latek rozpowszechnia antysemickie mity o pandemii Covid-19. Biskupi niemieccy milczą.

Niemiecki kardynał Gerhard Ludwig Müller rozpowszechnia mity spiskowe o rzekomo planowanej synchronizacji ludzi po Covid-19. Były biskup Ratyzbony i były szef Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie powiedział w wywiadzie, że za działaniami przeciwko pandemii stoi silna finansowo elita.

Według Müllera „ludzie, którzy stoją u szczytu władzy finansowej”, widzą „teraz szansę na przeforsowanie swojego programu”. Takie sformułowania od dawna pojawiały się w ideologiach spiskowych, a ostatnio zostały przeniesione do codzienności, która dotyczy realiów pandemii Covid-19. Dla osób zaznajomionych z ideologiami spiskowymi są to wyraźnie antysemickie stereotypy.

 

Kardynał Müller opowiada się za antysemicką ideologią

W ubiegłym tygodniu Katolicko-Konserwatywny Instytut św. Bonifacego z Austrii przejrzał nagranie 2:19-minutowe rozmowy z byłym szefem Kongregacji Doktryny Wiary. Müller potwierdził autentyczność wywiadu niemieckiej agencji prasowej (dpa) drogą mailową. Watykan początkowo nie odpowiedział na prośbę organu ochrony danych.

 

Konferencja Episkopatu Niemiec również nie skomentowała oświadczeń i odniosła się do ich wezwania do szczepień.

Politolog i ekspert od teorii spiskowych Jan Rathje powiedział dpa o twierdzeniach Müllera: „Wypowiedzi można w dużej mierze interpretować w kategoriach ideologii spiskowej”. Kardynał i sędzia Watykańskiego Sądu Najwyższego również wyraźnie wspomniał o amerykańsko-żydowskim inwestorze George'u Sorosie. Można to „postrzegać jako kodeks antysemicki” – powiedział Rathje.

 

Müller stwierdził, że „właściwie nie chce być tworzony i odkupiony” przez ludzi takich jak były szef Microsoftu Bill Gates czy Klaus Schwab – szef Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Obaj, podobnie jak Soros, często pojawiają się w ideologiach spiskowych.

Autor: 
Autor: t. online / Tłumacz: Maja Knychalska
Źródło: 
https://www.t-online.de/nachrichten/deutschland/gesellschaft/id_91313878/deutscher-kardinal-verbreitet-antisemitische-verschwoerungsmythen-.html
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama