Ministerstwo Finansów poleciło grę „Szczęście nie jest w pieniądzach”, aby poprawić wiedzę finansową

Reklama

pon., 11/23/2020 - 14:12 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: Ministerstwo Finansów poleciło Rosjanom grę „Szczęście nie jest w pieniądzach”, aby poprawić wiedzę finansową

„Gra planszowa pod nazwą „Szczęście nie jest w pieniądzach” jest jednym z materiałów informacyjnych, które Ministerstwo Finansów poleciło do sprzedaży w 60 rosyjskich regionach, aby poprawić wiedzę finansową obywateli” - pisze portal „RBC”. Wśród regionów, w których gra nie jest zalecana, są Terytorium Ałtaju, Lipieck i Moskwa.

„Gra odzwierciedla współczesną rzeczywistość: obecne zawody i tło wydarzeń, popularne formy spędzania wolnego czasu i edukacji związane z postacią gracza. Zadaniem graczy jest osiągnięcie w pierwszej kolejności umownego poziomu zadowolenia bohaterów. W tym celu muszą kompleksowo podnieść poziom życia” – napisane jest w instrukcji gry na stronie projektodawcy, tj. Ministerstwa Finansów i Banku Światowego.

Zaznacza się, że gra ćwiczy umiejętność definiowania celów życiowych i sposobów ich osiągania za pomocą narzędzi finansowych. Gra była „wielokrotnie testowana” na turniejach wśród uczniów w Moskwie, Barnauł, Czeboksary, Astrachań, Saratowie i Krasnodarze.

Wśród innych materiałów poprawiających wiedzę finansową polecany jest interaktywny przewodnik „Zarządzanie budżetem osobistym”, zestaw materiałów „Poduszka finansowa i zarządzanie budżetem rodzinnym”, „Wiedza finansowa dla przyszłych emerytów”, gra przeglądarkowa „Finansowe życie codzienne”, broszura i film „Jak uniknąć przypadkowego długu: porady dla emerytów ”.

„Dla różnych podmiotów Federacji Rosyjskiej zalecany jest inny zestaw materiałów, biorąc pod uwagę specyfikę regionalną” - wyjaśniło Ministerstwo Finansów. Priorytetowo traktowano takie materiały, których powielanie nie wiąże się ze znacznymi kosztami finansowymi i czasowymi oraz nie jest trudne ze względu na pandemię koronawirusa.

„Przy opracowywaniu rekomendacji uwzględniono wyniki badania, praktykę i wskaźniki regionu - lidera w rankingu umiejętności finansowych, zaliczanego do tego samego klastra co badany region, a także inne specyfiki regionalne oraz tarczę antykryzysową w związku z epidemią i jej społeczno-gospodarczymi konsekwencjami” - wyjaśnił resort.

Autor: 
Tłum. Natalia Madziąg
Źródło: 
https://www.newsru.com/finance/21nov2020/game_money.html
Polub Plportal.pl:

Reklama