Europejczycy przeciwko islamskim imigrantom

Reklama

śr., 02/08/2017 - 18:37 -- zzz

 Królewski Instytutu Stosunków Międzynarodowych Chatham House w Londynie opublikował badania obywateli dziesięciu państw europejskich,  z których wynika stopień niechęci do imigracji z krajów, które są w większości muzułmańskie.

Związani z Chatham House akademicy przeprowadzili europejski sondaż na próbie 10 tys. osób w Austrii, Belgii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, na Węgrzech, we Włoszech i w Wielkiej Brytanii, prosząc o odniesienie się do opinii, że "dalsza migracja z większościowo muzułmańskich państw powinna być zatrzymana".

Poparcie dla takiego zdania wyraziło 55 proc. ankietowanych, 20 proc. było przeciwko, a 25 proc. nie miało jednoznacznej opinii.

Najwyższy wskaźnik antyimigranckich poglądów odnotowano w Polsce (71 proc.), Austrii (65 proc.) i Belgii (64 proc.), a najniższy w Hiszpanii (41 proc.) i Wielkiej Brytanii (47 proc.).

 

Jak wynika z najnowszego raportu Europejskiego Urzędu Statystycznego, spośród wszystkich krajów wspólnoty europejskiej, Polska i Wielka Brytania przyjęły w poprzednim roku najwięcej imigrantów.

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 
PL PORTAL PL
Polub Plportal.pl:

Reklama