Radny dzielnicowy z Lublina o uczestniczkach Czarnego Protestu: "To prostytutki"

Reklama

śr., 10/05/2016 - 16:29 -- norbertk

Jeden z radnych dzielnicy Wieniawa stwierdził, że uczestniczki Czarnego Protestu to prostytutki, które nie chcą ponosić konsekwencji swoich czynów. Pełen wulgaryzmów wywód transmitował na żywo na swoim profilu na Facebooku. - Żenada - ocenia inny radny.

- Na tym marszu lewackim pier... się prostytutki. One chcą, żeby się rż..., a nie ponosić konsekwencji - stwierdził w opublikowanym na Facebooku nagraniu Grzegorz Szwed (nagranie jest publiczne, może je obejrzeć każdy). Lublinianin, radny dzielnicy Wieniawa, nie krył, że jest pod wpływem alkoholu. - Weekend, mam do tego prawo. Mówię zawsze jak jest - tłumaczył. 

Szwed podkreślał, że nie ma zamiaru utrzymywać kontaktu z osobami, które popierają protest. - Jeśli ktoś jest za czarnym marszem w poniedziałek, niech mnie wykluczy ze znajomych - apelował. - Jestem za obroną życia. Aborcję do Polski sprowadził Hitler - tłumaczył dalej. 


Co na to pozostali członkowie Rady Dzielnicy Wieniawa? - Widziałem to nagranie. Już w sobotę zasypała mnie lawina telefonów. Brak słów, to po prostu żenada - twierdzi w rozmowie z nami anonimowo jeden z radnych tej dzielnicy. - To nie pierwsza taka akcja pana Grzegorza - przyznaje. Zaznacza jednak, że w tej sprawie radni są bezradni. - Nie możemy tego człowieka usunąć z rady - mówi. 

Maja Zaborowska z Nowoczesnej, jedna z organizatorek poniedziałkowej akcji, uważa że słowa Szweda są obraźliwe. - Smutne jest to, że użyła ich akurat osoba publiczna - mówi Zaborowska. 

Radny początkowo nie chciał z nami rozmawiać. Dopytywany podkreślał, że celowo był bardzo dosadny. - To miał być ostry protest przeciw aborcji - tłumaczył. Zaznaczył też, że nagrania nie usunie, choć jak wyznał oprócz gratulacji dostaje także "groźby karalne od lewackiego elektoratu". 

 

 - Na tym marszu lewackim pier... się prostytutki. One chcą, żeby się rż..., a nie ponosić konsekwencji - stwierdził w opublikowanym na Facebooku nagraniu Grzegorz Szwed (PIS) (nagranie jest publiczne, może je obejrzeć każdy).

Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama