Barbie przedstawia swoją pierwszą lalkę z aparatami słuchowymi

Reklama

sob., 05/21/2022 - 00:33 -- MagdalenaL

Barbie, 63-letnia amerykańska firma producent lalek, wypuszcza w czerwcu nowy zestaw lalek w ramach swoich nieustających wysiłków na rzecz różnorodności i integracji.

Od stworzenia pierwszej w historii marki Barbie z aparatami słuchowymi, po lalkę Ken z bielactwem skóry, linia Fashionista 2022 – która zostanie uruchomiona w Walmart, Target i Amazon – pomoże dzieciom „zobaczyć swoje odbicie” – powiedziała Lisa McKnight, globalny kierownik firmy Barbie Dolls w oświadczeniu prasowym.

Dodała, że ​​dzieci powinny być również zachęcane do zabawy lalkami, które ich nie przypominają, aby pomóc im „zrozumieć znaczenie integracji”.

W przypadku Barbie z aparatami słuchowymi firma zwróciła się do dr Jen Richardson, wiodącego praktyka w dziedzinie audiologii edukacyjnej, aby pomóc w dokładnym naśladowaniu urządzeń zausznych w zabawce. Richardson powiedziała, że Barbie z kucykiem w komplecie z jasnoróżowym aparatem słuchowym może zainspirować osoby, które doświadczyły utraty słuchu. „Jestem niezmiernie zachwycona tym, że moi młodzi pacjenci mogą zobaczyć i bawić się lalką, która wygląda jak oni” – powiedziała w komunikacie prasowym.

Wprowadzono również zmiany w stereotypowym typie ciała Barbie. Od mniejszych skrzyń po pełniejsze sylwetki, a nawet smukłe, mniej umięśnione męskie lalki, nowe zabawki mają być bardziej reprezentatywne dla różnych typów ciała.

W ostatnich latach oferta lalek Barbie stała się coraz bardziej zróżnicowana. W 2019 roku wypuścili niebieskooką lalkę blondynkę Barbie na wózku inwalidzkim i lalkę brunetkę z protezą nogi. W 2020 roku firma zaprezentowała czarną Barbie z bielactwem skóry – według firmy stała się jednyą z najlepiej sprzedających się lalek z linii Fashionista w USA w tym roku. Podobnie w 2021 r. światowym sukcesem była czarna lalka z fryzurą afro, która znalazła się w pierwszej piątce najpopularniejszych modelek na świecie.

Autor: 
Leah Dolan / tłum. Nikol Benderuk
Źródło: 
https://edition.cnn.com/style/article/barbie-hearing-aid-ken-vitiligo/index.html
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama