Niszczą Komendę! Musi ZAPŁACIĆ za pobyt w więzieniu

Reklama

pt., 03/23/2018 - 11:28 -- Anonim (niezweryfikowany)

Tomasz Komenda najlepsze lata swojego życia przesiedział w więzieniu. Polski wymiar sprawiedliwości skrzywdził niewinnego człowieka i wsadził go za kratki za przestępstwa, których nie popełnił. Tomasz Komenda zapłaci za 18-letni pobyt w więzieniu? To jakiś absurd!

 

 

Sprawa niesłusznie skazanego Tomka Komendy wstrząsnęła polskim społeczeństwem. Kiedy Tomek poszedł do więzienia miał tylko 24 lata, a całe życie stało przed nim otworem.

 

Tomasz Komenda ma prawo do wysokiego odszkodowania

Tomek Komenda został skazany za gwałt i morderstwo 15-letniej Małgosi. W tej sprawie nie było żadnych dowodów świadczących o jego winie. Dopiero po 18 latach, kiedy śledczy przyjrzeli się jej ponownie, zrozumieli, że od prawie dwóch dekad za kratkami siedzi niewinny człowiek.

Teraz Komenda ma prawo dobiegać się bardzo wysokiego odszkodowania. Eksperci przekonują, że należy mu się minimum milion złotych za każdy rok pobytu w więzieniu. Dodają również, że jeśli taka sytuacja miałaby miejsce w Stanach Zjednoczonych, to niesłusznie osadzony w więzieniu mężczyzna miałby szansę na odszkodowanie w wysokości kilkudziesięciu milionów dolarów.

Komenda zapłaci za swój pobyt w więzieniu?!

Polskie realia są jednak bardziej przyziemne i absurdalne. Okazuje się, że wymiar sprawiedliwości ma prawo odliczyć Tomkowi od odszkodowania, koszt jego utrzymania przez ostatnie 18 lat.

Prawnicy spekulują, iż najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten, że skrzywdzony przez wymiar sprawiedliwości człowiek dostanie tylko dwa miliony złotych.

Utrzymując, że władze mają prawo odliczyć od odszkodowania koszt wyżywienia Tomka przez 18 lat, czyli 5 zł za każdy dzień, oznacza to, że kwota ta zostałaby uszczuplona o 32 tys. zł.

– Wątpię, by do czegoś takiego doszło, to by było kuriozum – powiedział Piotr Kładoczny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Ale jak wiadomo, Polska jest krajem jednego, wielkiego absurdu, co zresztą widać po sprawie skazanego bez mocnych dowodów Tomka. Scenariusz, że od odszkodowania odliczą mu koszt wyżywienia jest więc bardzo prawdopodobny.

 

 

Autor: 
----------------
Źródło: 
Pikio
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama