PILNE! Setki ewakuowanych osób. Doniesienia o bombie w polskim pociągu

Reklama

śr., 06/28/2017 - 21:46 -- Anonim (niezweryfikowany)

Około godziny 19 do służb dotarła informacja o zagrożeniu zamieszczenia ładunku wybuchowego w pociągu relacji Warszawa-Berlin. Ewakuowano pasażerów i mieszkańców pobliskich miejscowości.

Ładunek miałby znajdować się w pociągu, stojącym przy dworcu PKP w Mogilnie przy ul. Dworcowej. Z maszyny ewakuowano 600 pasażerów. Wraz z mieszkańcami okolicznych domów zostali oni umieszczeni w jednej z pobliskich szkół.

Informacja o ładunku pojawiła się w mailu, który trafił do łódzkiego PKP. Służby zostały natychmiastowo postawione w stan gotowości.

– Na miejscu jest już specjalna grupa minersko-pirotechniczna. Z Poznania zostanie też sprowadzony pies przeszkolony do wykrywania ładunków wybuchowych. Akcja trwa – poinformowała „Gazetę Pomorską” sierż. szt. Magdalena Pollak z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.

Na miejscu obecni są policjanci, zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej i pogotowie ratunkowe. Dostęp do dworca jest aktualnie zablokowany. Utrudnienia potrwają co najmniej 2 godziny.

W mailu, z którego wynikało, iż w pociągu może znajdować się ładunek wybuchowy nie zaznaczono, czy miałby on znajdować się w torbie.

Autor: 
--------------
Źródło: 
Pikio.pl
Polub Plportal.pl:

Reklama