Rodzina Agaty Dudy to kłopot dla Kaczyńskiego?

Reklama

pon., 04/11/2016 - 21:12 -- koscielniakk

Rodzina Agaty Dudy, żony prezydenta Andrzeja Dudy, to kłopot dla Prawa i Sprawiedliwości? Rodzina Kornhauserów to krakowska inteligencja, które ma lewicowe poglądy. Nie ukrywa tego choćby brat Agaty Dudy, który jeszcze przed wyborami prezydenckimi, zbierał podpisy, które miały pomóc w zgłoszeniu w wyborach Anny Grodzkiej. Omal nie doszło do zwołania specjalnego sztabu antykryzysowego. Rodzina pierwszej damy to problem dla Kaczyńskiego?

Rodzina pierwszej damy Agaty Dudy to problem dla Prawa i Sprawiedliwości? Jak wynika z doniesień tygodnika "Polityka" ojciec Agaty Dudy, Julian Kornhauser, krakowski wykładowca i poeta, nie był zadowolony, gdy zięć zaczął działać w partii Jarosława Kaczyńskiego. - W krakowskim PiS słychać, że ojciec Agaty był zniesmaczony, kiedy jej mąż politycznie związał się z partią Kaczyńskiego - podaje gazeta. Czyżby to dlatego, że rodzina Kornhauserów ma raczej lewicowe poglądy? - A sama partia, choć sporo pierwszej damie zawdzięcza, to jej rodzinę uważa za kłopot - czytamy w "Polityce". To fakt, że jeśli pojawiają się informacje o rodzinie prezydenta Andrzeja Dudy, to zwykle jest mowa o jego rodzinach, o teściach właściwie nigdy. Także w kampanii prezydenckiej, u boku Dudy pojawiali się tylko córka, żona i rodzice. Pojawiły się tylko skromne wypowiedzi brata pierwszej damy, który mówił, że siostra zawsze była dobrze ułożona, skromna i uważna, a w domowych sprawach, to ona ma ostatnie słowo: - Wiem, że w drobnych domowych sprawach to raczej ona, a nie jej mąż stawia na swoim - stwierdził Jakub Kornhauser, podaje dziennikpolski24.pl. I zaznaczył w jednym z wywiadów, że z siostrą nie utrzymuje bliskich kontaktów, z powodu różnicy wieku - Agata Duda jest od brata starsza o 12 lat. Po drugie różnią się w poglądach: - Zgaduję, że jej poglądy są umiarkowane. Racjonalne i wyważone - cytuje brata pierwszej damy "Polityka".

Jak się okazuje Andrzej Duda i Agata Dudu mają też inne upodobania. Ona kocha psy, a on się ich boi. Ona uwielbia czekoladę, a on po wspólnej podróży autostopem, gdy jedli wyłącznie nutellę, nie może na nią patrzeć. Ona lubi dalekie podróże i ciepłe kraje, a on wyjazdy na narty. Tygodnik podaje, że w czasie kampanii wyborczej, Duda częściej dzwonił do córki, niż do żony. - Jeden z działaczy PiS przyznaje, że oni trwają w tym małżeństwie, bo każde zbudowało własny świat, żyje własnym życiem.

Zdaniem gazety, Agata Duda jest niesamodzielna, nie zdradza swojego zdania, a do tego trzeba nią kierować, co nie zawsze jest proste: - Organizatorzy kampanii przyznają, że Agata Duda jest trudna w prowadzeniu. Wymaga jasnych wskazówek, co i jak powinna robić. Ostatnio pojawiły się głosy, że pierwsza dama mogłaby udzielić wywiadu w kolorowym piśmie dla pań, by ocieplić wizerunek męża. Chcielibyście zobaczyć pierwszą damę na okładce?

Źródło: https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/rodzina-agaty0dudy-to-klopot-dla-kaczynskiego_799919.html

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama