Ukraińcy opanowują Kraków. W szkołach powstaną dwujęzyczne klasy

Reklama

pon., 06/19/2017 - 22:43 -- Anonim (niezweryfikowany)

Otworzenie ruchu bezwizowego z Ukrainy tylko przyspiesza imigrację do Polski. Ta już do tej pory była duża, co pokazuje przykład z Krakowa.

Władze miasta planują bowiem stworzyć w szkołach podstawowych klasy dwujęzyczne.

Szybki przyrost ilości dzieci ukraińskich w Małopolsce spowodował, że już od września zaczną działać pierwsze klasy dwujęzyczne w Krakowie. Jako pierwsza nowy trend ma zainaugurować szkoła przy ul. Senatorskiej.

Według szacunków w Krakowie mieszka obecnie 60-70 tys. Ukraińców.

Kraków to kolejne miasto, które wprowadza zmiany związane z imigracją z Ukrainy. Także we Wrocławiu, gdzie może być ich nawet 100 tysięcy, padają propozycje zmian.

Na zorganizowanym niedawno pierwszym ukraińskim forum – FORUM For Ukrainian Migrants – konsul honorowy Ukrainy w tym mieście, pan Grzegorz Dzik, mówił: Chciałbym, by drugim językiem, którym posługujemy się w komunikacji i udzielaniu informacji w stolicy Dolnego Śląska, był język ukraiński. Bariera komunikacyjna może bowiem naprawdę zamknąć komuś drogę do lepszego życia.

Całkowicie popieram przywitanie ludzi z Ukrainy w ich języku, zwłaszcza w tych bramach Wrocławia jak dworzec PKP czy lotnisko – mówił Dzik.

Autor: 
-------------------
Źródło: 
wolnosc24.pl
Polub Plportal.pl:

Reklama