Jacek Międlar ponownie zatrzymany na lotnisku w Londynie

Reklama

sob., 06/24/2017 - 12:11 -- zzz

Jacek Międlar, były ksiądz katolicki i aktywista narodowy poinformował w sobotę rano na Twitterze, że został ponownie zatrzymany przez brytyjskie służby graniczne na lotnisku Londyn Luton podczas próby wjazdu do Wielkiej Brytanii.

 

Międlar miał wziąć udział w sobotę w antymuzułmańskiej demonstracji w Birmingham zorganizowanej przez radykalnie prawicowy ruch Britain First (BF), który zasłynął w przeszłości m.in. planem wprowadzania "chrześcijańskich patroli" w miejscowościach zamieszkanych przez mniejszość muzułmańską.

W programie wyborczym BF podkreślono, że członkowie partii są "przeciwko doktrynie i religii islamu (...), która promuje nienawiść, przemoc i nietolerancję" i chcą "ochronić ten kraj politycznie poprawnym multikulturowym szaleństwem Unii Europejskiej".

Pytane w piątek o planowany przyjazd Międlara brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało PAP, że o ile nie komentuje pojedynczych przypadków, to "oczekuje, że osoby przyjeżdzające do Wielkiej Brytanii będą szanowały nasze wspólne wartości".

"Minister Spraw Wewnętrznych ma uprawnienia do zablokowania wjazdu danej osoby, jeśli uważa, że jego lub jej obecność w Wielkiej Brytanii nie służy dobru publicznemu" - dodano.
Międlar został zatrzymany w lutym br., kiedy również odmówiono mu wjazdu do Wielkiej Brytanii na lotnisku Londyn Stansted i zmuszono do powrotu do Polski.

 

 

Autor: 
Jakub Krupa/Z.B.
Źródło: 
PAP/PLPORTALPL
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama