POTOP ISLAMSKI ZALEWA SZWECJĘ

Reklama

śr., 02/14/2018 - 08:34 -- zzz

Potom muzułmański w Szwecji stał się faktem. Prawa rodowitych Szwedów coraz bardziej są ograniczane. Muzułmanie kawałek po kawałku odbierają Szwedom wolność w przestrzeni publicznej. Zaczęło się od zakazu wystawienia tradycyjnej choinki w Święta Bożego Narodzenia. Kiedy Szwedzi ulegli, muzułmanie złożyli wniosek o zgodę na nadawanie z głośników wezwania do modlitwy w szwedzkim mieście Växjö, twierdząc, że posunięcie to zwiększyłoby poczucie własnej wspólnoty i pomogło w procesie integracji....

„Chcemy, tylko aby Szwecja zezwoliła muzułmanom w Växjö, aby mogli czuć się jeszcze bardziej, jak u siebie. Społeczność muzułmańska powinna być dumna ze swojej kultury i nie czuć, że musi się ukrywać” – powiedział imam Ismail Abu Helal.

Imam powiedział, że wierzy, iż wezwanie do modlitwy może wywrzeć pozytywny wpływ na miasto i że pomoże muzułmanom w lepszym zintegrowaniu się ze społecznością dzielnicy Araby, w której już w 2008 r. 58 proc. mieszkańców ma islamskie korzenie.

„Muzułmanie nie są gośćmi w Växjö, mieszkamy tutaj” – zaznaczył imam. „Wszystko nowe wywołuje niepokój, ale na dłuższą metę będzie dobrze” – dodał.

Obecnie muzułmanie czekają na decyzję władz i policji.

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 
plportal.pl
Polub Plportal.pl:

Reklama