W MALEZJI ARESZTOWANO 4 FINÓW ZA RZEKOME PROPAGOWANIE CHRZEŚCIJAŃSTWA

Reklama

śr., 11/21/2018 - 22:06 -- zzz

Czterech Finów zostało aresztowanych na wakacyjnej wyspie w muzułmańskiej Malezji za rzekome rozdawanie broszur o chrześcijaństwie. Informację podała policja. Finom grozi do 5 lat więzienia.

Władze zatrzymały dwóch mężczyzn i dwie kobiety we wtorek po otrzymaniu skarg od miejscowych muzułmanów, że ​​rozdawali chrześcijańskie materiały na popularnej wyspie wypoczynkowej Langkawi, powiedział lokalny szef policji Mohamad Iqbal Ibrahim.

"Policja aresztowała czterech obywateli Finlandii w Langkawi za rzekome rozdawanie materiałów religijnych w miejscu publicznym" - powiedział AFP.

"Rozprowadzali ulotki związane z chrześcijaństwem".

Finowie, w wieku od 27 do 60 lat, zostali aresztowani w hotelu i są oskarżani o łamanie praw, które zabraniają ludziom zakłócania muzułmańskiej harmonii religijnej. Jeśli zostaną uznani za winnych, mogą zostać skazani od dwóch do pięciu lat więzienia.

Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani, podczas gdy policja prowadzi dochodzenie.

Malezja jest domem dla około 32 milionów ludzi, z czego ponad 60% to muzułmanie. Wśród nich żyją chrześcijanie, którzy są prześladowani i często zabijani.

 

 

Przypomnijmy:

 

Chiński rząd traktuje islam jak chorobę umysłową. „Ci, którzy trafiają do naszych ośrodków, to ekstremiści, których umysły zostały zainfekowane groźną ideologią. W związku z tym muszą zostać poddani hospitalizacji na specjalnym, zamkniętym oddziale. Jeśli pozwolimy na dalsze rozprzestrzenianie się religijnej propagandy opartej na fałszywych wierzeniach i agresji, narazimy kraj na ogromne niebezpieczeństwo” – takie tłumaczenia to standard w przekazach publicznych. Przedstawiają islam jak chorobę umysłową, w dodatku taką, która nie daje żadnej gwarancji wyleczenia, jak depresja czy uzależnienie.

Naukowcy z Oxfordu uważają, że islamski fundamentalizm może zostać zaliczony do chorób psychicznych. Według ich słów w niedalekiej przyszłości neurobiolodzy zaczną leczyć muzułmanów podzielających skrajne poglądy jako ludzi z zaburzeniami psychicznymi – jak podaje The Times.

Pracownica Uniwersytetu w Oxfordzie Caitlyn Taylor oznajmiła, że naukowcy już opracowują naukową metodę leczenie islamskiego fanatyzmu. Według jej słów, religijne poglądy niektórych ludzi wymagają medycznej interwencji. – podaje Russia Today.

„To, co dla jednego człowieka wydaje się normalnym, dla innego może być niedopuszczalnym. Ludzi z tymi lub innymi przekonaniami można wyleczyć, choć brzmi to zaskakująco. Na przykład, jeśli człowiek zaczął podzielać radykalne poglądy wskutek wpływu jakiegokolwiek kultu, możemy zrobić tak, by przestał postrzegać to jako swój osobisty wybór i potem przystąpić do jego leczenia. Niewątpliwie pewne przekonania negatywnie wpływają na nasze społeczeństwo.” – powiedziała Taylor.

Dodała także, że mowa jest nie tylko o skrajnych poglądach niektórych wyznawców islamu, ale i przejawów agresji w domu: „To tyczy się także innych destruktywnych przekonań np. że bicie dzieci jest normalne. Podobne wzorce ludzkich zachowań przynoszą wiele szkody, ale dotychczas nie zostały uznane za zaburzenia psychiczne.”

 

 

Autor: 
ZZZ
Źródło: 
dailymail.co.uk/PLPORTAL.PL
Polub Plportal.pl:

Reklama