DWÓCH POLIGAMISTÓW SKAZANO NA ARESZT DOMOWY I PRACE SPOŁECZNE. ŁĄCZNIE MAJĄ 29 ŻON I 160 DZIECI

Reklama

sob., 06/30/2018 - 14:51 -- zzz

Dwóch przywódców fundamentalistycznej grupy religijnej, którzy łącznie mają 29 żon i 160 dzieci, zostało skazanych na areszt domowy za poligamię.

 

Winston Blackmore, 61 lat, został uznany za winnego za posiadanie 24 żony, a James Oler, 53 lata, został uznany za winnego posiadania pięciu żon. Blackmore ma 149 dzieci. 

Sześciomiesięczny wyrok warunkowy Blackmore'a, będzie polegał na areszcie domowym. Skazany w czasie odbywania kary, będzie mógł iść do pracy i radzić sobie z nagłymi przypadkami. Oler otrzymał tylko dwa miesiące aresztu domowego. Poligamiści otrzymali 12 miesięcy okresu próbnego. W tym czasie Blackmore ma pracować społecznie w ilości 150 godzin pracy w służbie społecznej, podczas gdy Oler musiał odpopracować zaledwie 75 godzin.

Sąd Najwyższy Sądu Najwyższego Kolumbii Brytyjskiej w osobie Sheri Ann Donegan oświadczyła, że  obaj mężczyźni pracują ciężko, a poza tym przestrzegają prawa, dlatego zastosowanie wyższej kary nie byłoby odpowiednie, biorąc pod uwagę wagę ich przestępstw. 

Oskarżony Blackmore Dał jasno do zrozumienia sądowi, że ​​żadn kara nie powstrzyma go przed praktyką jego wiary. 

"Pojęcie wyrzutów sumienia jest mu obce w tym kontekście" - skwiotował sąd.

Blackmore bronił poligamii:

„Jestem winny żyć zgodnie z moją religię i to wszystko, co mam do powiedzenia" - powiedział dziennikarzom Blackmore

Dwaj mężczyźni byli liderami w Fundamentalistyczny Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, który wierzy w wielożeństwa. Obaj byli częścią małej społeczności Bountiful, górzystego regionu w południowo-wschodniej Kolumbii Brytyjskiej.

Maksymalny wyrok za poligamię w kodeksie karnym w Kolumbii Brytyjskiej wynosi pięć lat więzienia.

Autor: 
Z.B.
Źródło: 
foxnews.com
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama