Halina Aden porzuca modeling ze względu na swoją wiarę

Reklama

śr., 12/02/2020 - 19:06 -- MagdalenaL

Przed dwudziestotrzyletnią Halimą Aden malowała się obiecująca kariera modelki. Mogliśmy ją już zobaczyć między innymi na okładkach brytyjskiego oraz arabskiego magazynu Vogue. Teraz jednak supermodelka decyduje się na porzucenie dotychczasowej kariery na rzecz wiary.

- Nawet za 10 milionów dolarów nie zaryzykowałabym ponownie wystawienia mojego hidżabu na narażenie, mówi Aden na swoim instagramie, według Page six.

Dwudziestotrzyletnia modelka opowiada swoim fanom na instagramie, że jej kariera w zawodzie modelki zostaje odłożona na półkę. Swoją decyzję tłumaczy tym, że praca w modelingu zmuszała ją do omijania modlitw czy ubierania rzeczy w których nie czuła się komfortowo. Ponadto noszony przez nią hidżab był wielokrotnie stylizowany w sposób, który kłócił się z wyznawanymi przez nią muzłumańskimi wartościami. Halima Aden opowiada, że czas pandemii koronawirusa skłonił ją do refleksji dotyczących zawodu modelki i tego, jaki ma on wpływ na jej wiarę.

- Nawet jeśli odebrałabym jutro rano telefon z propozycją otrzymania 10 milionów euro, nie zaryzykowałabym ponownie wystawienia na narażenie mojego hidżabu, mówi Aden na swoim instagramie, według Page six.
Aden dodaje, że nigdy więcej nie weźmie udziału w pokazach czy tygodniach mody.

Płacz przed zdjęciami

Halima Aden poruszyła nawet temat specyficznej kampanii którą podjęła w 2017 roku dla firmy Americam Eagle. Wtedy też kampania ta wydała na rynek swój pierwszy jeansowy hidżab.
- Dlaczego pozwoliłam sobie nałożyć na głowie jeans, kiedy miałam na sobie jedynie spódnice czy długie sukienki? Byłam wtedy bardzo zdesperowana, skoro sama na siebie nałożyłam presję reprezentacyjną, kontynuuje Halima Aden.
Halima Aden opowiada też o sesji fotograficznej dla czasopisma Glamour podczas której styliści ozdabiali jej hidżab zielonym materiałem oraz piórami.

- Będąc już w pokoju hotelowym po zakończonej sesji, zaczęłam płakać. Wewnętrzna część mnie wiedziała, że nie postąpiłam słusznie, zgadzając się na wszystko. Bałam się jednak wtedy cokolwiek powiedzieć.

Autor: 
Ebba Larsson, Tłum. Marzena Mamuszka
Źródło: 
https://www.expressen.se/noje/modellen-halima-aden-slutar-pa-grund-av-sin-tro/
Polub Plportal.pl:

Reklama