Atak w barze w Meksyku nie żyje 25 osób

Reklama

sob., 08/31/2019 - 13:28 -- koscielniakk

Co najmniej 25 osób zginęło w pożarze w meksykańskim barze, który według policji został celowo podpalony przez członków gangu.

Kolejnych 11 zostało ciężko rannych podczas pożaru w barze Caballo Blanco w Coatzacoalcos, mieście portowym w Veracruz, we wtorek wieczorem. Ocalali twierdzili, że mężczyźni uważani za gangsterów zablokowali wyjścia przed podpaleniem obiektu.

Prezydent Andrés Manuel López Obrador powiedział, że atak był „haniebny” i że śledztwo pozwoli ustalić, w jaki sposób niektórzy podejrzani zostali niedawno zwolnieni z aresztu. Powiedział, że odbędzie się szczególne dochodzenie w sprawie ewentualnej zmowy z władzami w związku z ich uwolnieniem.

Gubernator regionu Veracruz, Cuitláhuac García, powiedział, że policja ściga napastników i obiecał, że „nie pozostaną bezkarni”. Później dodał, że jeden podejrzany o imieniu Ricardo był znany jako „La Loca”, został zwolniony 48 godzin po aresztowaniu w zeszłym miesiącu.

Przed barem Caballo Blanco na ulicy tłoczyła się policja i karetki pogotowia.

Jedna kobieta stojąca w pobliżu powiedziała, że szukała swojego syna, tak jak wielu innych tam. Jej syn pracował jako sprzątacz w barze, a ona przeszukała już lokalne szpitale. „Chcę tylko wiedzieć, czy nic mu nie jest” - powiedziała.

Oficjalnie prokuratorzy mówią tylko, że pożar „mógł być wynikiem nikczemnego ataku” i nadal prowadzą dochodzenie. Przemoc gangów, często spowodowana handlem narkotykami, nie jest rzadkością w Veracruz, jednym z najbardziej gwałtownych regionów Meksyku.

Jest to popularna droga do nielegalnych wysyłek narkotyków lub handlu ludźmi, przeznaczona dla Stanów Zjednoczonych - i rywalizujące ze sobą gangi walczą o terytorium i dominację.

W ubiegłym roku znaleziono masowy grób podejrzanych ofiar kartelu narkotykowego zawierający czaszki co najmniej 166 osób. W 2017 r. Znaleziono kolejny masowy grób z 250 ofiarami.

 

Autor: 
AG
Źródło: 
BBC
Polub Plportal.pl:

Reklama