Gwałty i głodzenie dzieci w hinduskich domach publicznych

Reklama

wt., 12/05/2017 - 23:32 -- Anonim (niezweryfikowany)

Obrońcy praw człowieka twierdzą, że w tak zwanym okresie ’moralnego osłabiania’ dzieci są gwałcone i katowane. Jak informują organizacje zajmujące się ochroną praw człowieka, gwałty, bicie i głodzenie są brutalną praktyką stosowaną wobec hinduskich dziewcząt sprzedanych do domów publicznych. Wszystko po to, by stały się posłuszne i nie myślały o ucieczce.

 

Świadectwa dzieci- seksualnych niewolnic z Kalkuty- ukazują rozmiar przemocy i dziecięcego cierpienia.

"Handlarze ludźmi wykorzystują tak zwany okres przejściowy żeby złamać opór dzieci", mówi Saji Philip z Międzynarodowej Misji Prawdy, która we współpracy z władzami Zachodniego Bengalu przygotowała studium poświęcone tematowi wykorzystywania seksualnego dzieci.

 

Przypalano im skórę papierosami

Jak pisze się w studium, "55 % dzieci, które przeżyły, było maltretowane, niektóre z nich musiały być świadkami zabójstw innych dzieci. To są metody skrajnie okrutne”.

Publikacja o seksualnym wykorzystywaniu dzieci w Kalkucie  pokazuje, że ponad połowa tych, którzy przeżyli przeszła okres ’moralnego osłabiania’, kiedy dziecko jest gwałcone przez klienta. Były zastraszane i stosowano wobec nich przemoc fizyczną.

Zachodni Bengal, z głównym miastem Kalkutą, to rejon, w którym w 2016 roku odnotowano 44 % przypadki handlu ludźmi.

Zdaniem władz, na tym terenie ma również miejsce najwięcej tajemniczych zniknięć dzieci.

Na podstawie wywiadów z ocalałymi, autorzy publikacji mówią o tym, że dzieci były katowane nawet przez dwa tygodnie, skórę przypalano im papierosami, przetrzymywano je w odosobnieniu, a jedno dziecko nawet przez 12 dni było trzymane w zamknięciu i bez jedzenia.

 

Szantaż z powodu rzekomego długu

Prowadzący domy publiczne stosują szantaż z powodu rzekomego długu, jaki ocalałe dzieci muszą spłacić, gdy staną na targu seksualnych niewolników.

Dzieci nie mogą opuścić domu publicznego dopóki nie spłacą długu za jedzenie, mieszkanie i odzież.

Studium ujawnia, że dziecko słabe moralnie i podłamane obsługuje w charakterze seksualnego niewolnika siedmiu a nawet osiemnastu klientów dziennie.

 

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 
Agencija
Polub Plportal.pl:

Reklama